“Elmacı Dede” Mehmetçik'e kayısı dağıtmak için Şırnak'a gitti

Daha önce çeşitli operasyonlarda görev yapan güvenlik güçlerine destek olmak amacıyla elma ve tatlı götüren 70 yaşındaki kanser hastası Muhammet Yılmaz, bu kez de Pençe-Kaplan Operasyonu'nda görev alan güvenlik güçlerine kayısı dağıtmak için memleketi Denizli'den bin 386 kilometre uzaklıktaki Şırnak'a ulaşmak için yola çıktı.

Minibüsünü Türk Bayrakları’yla süsleyen ve aracının üzerine “Hedef Kızıl Elma”, “Barış Pınarı Harekatı”,  “Hakkari Kıran” yazdıran Muhammet Yılmaz, sabah erken saatlerinde komşularıyla toplamaya başladığı yaklaşık 1 ton ağırlığındaki kayısıyı aracına yükledi. Daha önce Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekatları, Kapan-3 Kavaklı Operasyonu'na katılan askerlere elma, Bahar Kalkanı Harekatı'nda görev yapanlara tatlı götüren “Elmacı Dede” olarak bilinen Yılmaz, yaptığı açıklamada, Mehmetçiğin yanında olmak için can attığını söyledi. Başlatılan harekat için askerlere destek olmak amacıyla Şırnak'a doğru yola çıkacağını belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Askerlerimize manevi destek vermek için onlara bu sefer kayısı ikram edeceğim. Selam olsun sevdası bayrak vatan olanlara. Allah nasip ederse salı günü Şırnak'a ulaşmayı planlıyorum. Askerlerimizin bu harekattan da başarıyla çıkacağına inanıyorum.”

MEHMETÇİĞE KAYISILAR MUHAMMET AMCADAN

Türk silahlı kuvvetleri tarafından Irak'ı kuzeyinde Hafta'nin bölgesinde 17 Haziran'da teröristlere yönelik havadan pençe-kartal operasyonu başlamıştı. 36 saatlik hava operasyonunun ardından isim değiştirip pençe-kaplan operasyonu ile devam harekat terör yuvalarının darmadağın etmeye devam ediyor.

Türkiye'nin dört bir yanından operasyona destek çığ gibi büyüyor. Desteğin en takdiri kazananı belki de Denizli’den yola çıktı. 71 yaşındaki Muhammet yılmaz, kanser hastası olmasına rağmen bahçesinden 1 tona yakın kayısıyı topladı. Arabasına yükledi. 21 haziran günü 1140 km yolu kat etmek için Denizli'den Şırnak'a gitmek için yola çıktı. Muhammet Yılmaz'ın bu alkışlanacak hareketi ilk değil. Daha önce de Zeytindalı, Fırat kalkanı ve barış pınarı operasyonlarında Mehmetçiğe kendi bahçesinin elmalarını toplayıp götürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER