Elmacı Dede, Türkmen çocuklarının içini ısıttı

Mehmetçiğe sevgisiyle tanınan ve operasyona katılan askerlere elma götürdüğü için ‘Elmacı Dede’ olarak tanınan 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz, Kuzey Irak ve Suriye’deki yetim kamplarına düzenlediği 10’uncu yardım seferinde 600 Türkmen çocuğun içini ısıttı.

Elmacı Dede, Türkmen çocuklarının içini ısıttı

Denizli’de yaşayan ve Mehmetçiğe olan sevgisinden dolayı Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’nda görevli Mehmetçiklere kendi eliyle elma götürdükten sonra ‘Elmacı Dede’ olarak anılmaya başlayan Muhammet Yıldız, iç savaşın vurduğu Kuzey Irak ve Suriye’deki yetim kamplarına yönelik düzenlediği yardım seferlerine devam ediyor. 2018 yılında TSK’nın El Bab’a düzenlediği harekat ile yardım seferlerine başlayan Yıldız, geçen yıllık süre içerisinde Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları’nın ardından bölgede kurulan kamplara sığınanlara bizzat kendisi giderek yardım götürdü. En son Kurban Bayramı öncesi bölgeye giden Yıldız, verdiği sözü tutarak 10’uncu seferini Suriye Karaköprülü’de kurulan Sultan Murat Türkmen Tümenbaşı Yetim Kampı’na düzenledi. Denizli Valiliği ve Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şubesi’nin yardımları götüren Yıldız, 600 öğrenciye giysi ve ayakkabılarını dağıttı.

"ELMACI DEDE BU YOLDAN DÖNMEYECEK"

Ağır bir rahatsızlık geçirmesine rağmen 2 yıldır yardım için yollarda olan Yıldız, “Doğu Türkistan'dan gelerek bu kampa yerleştirilen karındaşlarımızın durumundan haberdar değildik. Durumlarını görünce çok üzüldüm. Çok şükür onlarla karşılaşmak nasip oldu. Ayakkabı ve elbiselerini giydirdik, hepsinin yüzü gülmeye başladı. Biz Allah’ın rızası için yola çıktık ve onların yüzündeki gülücükleri görmek bize yetti. Mutluluktan gözleri gülmeye başladı. İnşallah bu sayede başkaları da bu durumdan haberdar olur. Çünkü bu çocuklar çok mağdur. Önümüz kış, ayakkabıları ve giysileri yok. İnşallah bu yüzleri güldürmeye devam edeceğiz. Elmacı Dede hiçbir zaman bu yoldan dönmeyecek. Hedef ‘Kızıl Elma’ya ulaşıncaya kadar son gücüme kadar çalışacağım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER