Emekli vali yardımcısı hayatını kaybetti

Türkiye’nin değişik illerinde görev yaptıktan sonra son olarak bulunduğu Anlaya Vali Yardımcılığı görevinin ardından emekli olan Fuat Ergün, geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti. Merhum Vali Yardımcısı Ergün, memleketi Acıpayam’da düzenlenen cenaze töreninin ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Emekli vali yardımcısı hayatını kaybetti

Türkiye’nin değişik noktalarında kamu görevini yapan ve son olarak Antalya vali Yardımcılığı görevinin ardından emekliye ayrılan Fuat Ergün, geçirdiği kalp krizi sonrasında hayata veda etti. Merhum Vali Yardımcısı Ergün için memleketi Acıpayam’da cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazına müteakip Çarşı Cami’nde düzenlenen törene; Denizli Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Acıpayam Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, daire ve kurum amirleri, ailesi ile sevenleri katıldı. Merhum Ergün, burada kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığına defnedildi.

1956 yılında Acıpayam’da doğan Ergün, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Çivril Kaymakam Refikliği, Eskipazar Kaymakam Vekilliği ve Belediye Başkanlığı, Kemalpaşa Kaymakam Vekilliği, Afşin Kaymakamlığı Vekilliği, Sivaslı Kaymakamlığı, Genç Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı, Mengen Kaymakamlığı, Armutlu Kaymakamlığı, Burdur Vali Yardımcılığı, Didim Kaymakamlığı, Kocasinan Kaymakamlığı’nda görev yapan Ergün son olarak Antalya Vali Yardımcılığı görevinin ardından emekli olmuştu. İyi derece İngilizce bile Ergün, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER