Ementi’den mutlu haber!

Karaciğer yetmezliği nedeniyle İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen 12 yaşındaki Ementi Kübra Demirhan’dan mutlu haber geldi. Aydın’da yaşayan kuzeninin donörü uyması üzerine yaklaşık 10 saat süren ameliyatın ardından Demirhan, yoğun bakım ünitesine alındı.

Ementi’den mutlu haber!

Acıpayam İlçesi’nde yaşayan Sevgi ve Hamza Demirhan çifti, kızları 12 yaşındaki Ementi Kübra Demirhan’ın gözlerinde sarılık olduğunu fark etti. Demirhan çifti, Ementi için ilk olarak Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu. Karaciğerinin iflas ettiği teşhisi konulan Ementi, İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi ve Acil Yoğun Bakım Ünitesi’ne alındı. Karaciğer nakli olması gereken Ementi için bütün ilçe adeta seferber oldu.

AMELİYAT 10 SAAT SÜRDÜ

Karaciğer yetmezliği nedeniyle İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen 12 yaşındaki Demirhan’dan sabah saatlerinde mutlu haber geldi. Aydın’da yaşayan kuzeninin donörü uydu. Akşam saatlerinde ameliyata alınana Demirhan, yaklaşık 10 saat süren ve başarılı geçen ameliyatın ardından yoğun Bakım Ünitesi’ne alındı. 2 gün Yoğun Bakım Ünitesi’nde kalacak olan Demirhan, yaklaşık 15 gün gözetim altında kalacak. Öte yandan Demirhan’a karaciğerini bağışlayan kuzenin de sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER