EMİŞ NİNE TEKDEN'DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

EMİŞ NİNE TEKDEN'DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Muğla Milas’tan nefes darlığı şikâyetiyle Denizli Tekden Hastanesi’ne gelen kadının akciğerlerinin su toplaması sebebiyle kalbi durdu.

Yoğun bakımda kalbi çalıştırılan yaşlı kadın ameliyatla sağlığına kavuştu.Geçirdiği nefes darlığı şikâyeti ile Muğla Milas’tan Denizli Tekden Hastanesi’ne gelen 60 yaşındaki Emiş Çakan yoğun bakıma alındı. Ciğerlerinin su dolması ile kalbi duran yaşlı kadının önce kalbi çalıştırıldı, daha sonra başarılı geçen ameliyat ile sağlığına kavuştu.  Ameliyat olan Emiş Çakan doktoruna ve hastane çalışanlarına teşekkür etti.


Başarılı bir ameliyat geçirdiklerini belirten Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Burak Tamtekin hastanın kalbinin durması ile beyin, ciğer ve böbreklerde de tahribatların başladığına dikkat çekerek "Muğla Milas’ta ciddi şekilde yaşadığı nefes darlığı sorunu ile hastaneye kaldırılan hastamız, nefes darlığı artınca Muğla Milas’tan Denizli’ye sevk edildi. Kalp kapağından kaynaklanan sorun ile akciğerin su topladığı ve oksijen değerlerinin çok düştüğünü ve hastanın nefes alamadığını gördük. Solunum cihazına taktık ve bir süre sonra kalp durması gerçekleşti. Yoğun bakımda tekrardan kalbini çalıştırdık. Hızlı bir şekilde ameliyata aldık. Eski kapağı değiştirdik. Hastamız geldiğinde kanındaki oksijen değerleri düşüktü beyin, karaciğer ve böbrek hasar görmeye başlamıştı. Devam etseydi saatler içinde kaybedebilirdik. Çünkü hastamız kendi akciğerlerindeki su ile boğuluyordu. Ameliyat sonrası bütün değerleri normale döndü. Taburcu etmeye hazırlıyoruz" dedi.

Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER