EMNİYETTEN 'ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE SIKI EĞİTİM'

EMNİYETTEN 'ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE SIKI EĞİTİM'

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü; güvenlik hizmetlerinin kalitesini artırmak için özel güvenlik görevlilerinin tamamını eğitimden geçiriyor. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerinin “bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetinin” kalitesinin arttırılmasına yönelik başlatılan eğitimlerin 5 gün süreceği bildirildi.

Konuyla ilgili Denizli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eğitim programı başlatıldı. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı koordinesinde ülkemiz genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerinin bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetinin kalitesinin arttırılmasına yönelik beş gün boyunca eğitim verilecek. Ve bu eğitimler; Pamukkale Üniversitesi İktisat Fakültesi A Blok Konferans Salonunda, Valimiz Hasan Karahan’ın da katılımlarıyla sürdürülecektir” denildi.

VALİ KARAHAN; “TÜRKİYE’DE 280 BİN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ VAR”
Eğitimlerin açılışında konuşan Vali Hasan Karahan, “Özel Güvenlik Hizmetlerinin kanunlar çerçevesinde oluşturulan genel kolluk kuvvetlerinin yardımcı hizmetleri gibi görev yapan Özel güvenlik görevlilerinin sayısının yaklaşık 283.000’e ulaşmış olduğunu, kamu kurum ve kuruluşları, bankalar, şirketler, AVM’ler, okullar, üniversiteler, hastaneler ve umuma açık mekânlar da başta olmak üzere birçok alanda özel güvenlik hizmetlerinin verildiğini, bu hizmetleri verirken Özel Güvenlik görevlilerinin azami önem göstermesi gerektiğini “ söyledi.  

MÜDÜR DEMİR; “DENİZLİ’DE 2.900 ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ HİZMET VERİYOR”
Eğitim programında konuşan İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ise, “Güvenlik konusunun insanların vazgeçemeyeceği en önemli ve en temel ihtiyaçlardan biridir ve en başta gelir. Emniyet Güçleri olarak bizler gece gündüz demeden, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak için çalışıyoruz. Bu hizmetlerin ifası sırasında kamu ve özel sektöre ait kuruluşların korunması, toplumsal etkinlikler ve faaliyetlerin yürütülmesi için çok sayıda personel tahsis eden polis ve jandarma güçlerinin yüklerini hafifletmek amacıyla, kanunlar çerçevesinde oluşturulan, umuma açık veya kapalı birçok alanda özel güvenlik hizmetleri veren kuruluşlar vardır ve önemlidir. İlimizde 11 Özel Güvenlik Şirketi, 3 Eğitim Kurumu ve 5 Alarm İzleme Merkezi ile birlikte aktif olarak 2900 özel güvenlik görevlisi var. Bunlar kamu düzeninin korunması, halkın can ve mal güvenliğinin tesis edilerek toplumsal huzur ve barışın sağlanması amacıyla, Emniyet birimleri olarak yürütmekte olduğumuz çalışmalarda bize destek oluyorlar” dedi.  

Denizli’de görev yapan 2.900 Özel güvenlik görevlisine yönelik, İl Emniyet Müdürlüğü’nün verdiği eğitim programı 27 Şubat tarihine kadar devam edecek.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER