“EMSAN KAN VERİYOR, HAYAT KURTARIYOR”

Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu, “Emsan Hayat Kurtarıyor” sloganıyla geleneksel hale getirdikleri kan bağışı etkinliğinin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi. Öğrencilerde kan bağışının önemi ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bağışa öğretmenler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu tarafından “Emsan Hayat Kurtarıyor” sloganıyla öğrencilerde kan bağışının önemi ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 4 yıl önce başlatılan kan bağışı etkinliğinin bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirildi. Kızılay Denizli Şubesi ile işbirliği içerisinde okulun konferans salonunda düzenlenen bağışa; öğretmenler, veliler ve vatandaşlar ilgi gösterdi. Etkinliğe dair bilgiler veren Okul Müdürü Hasan Harktı; “Bin 900 öğrencisi bulunan bir okuluz. İlkokul çağında yapılan hiçbir etkinlik unutulmaz.

Amacımız çocuklarımıza küçük yaşta kan bağışının önemini öğreterek farkındalık oluşturmak. Öğrencilerimiz yapılan bağışı görünce ’18 yaşına geldiğimizde biz de kan vereceğiz’ diyorlar. Velilerimiz ve öğretmenlerimizle güzel bir organizasyon yaptık” dedi.

“HEDEFİMİZ; 416 ÜNİTE KAN BAĞIŞINI GEÇMEK”

Bu seneki hedeflerinin geçtiğimiz yıl ulaştıkları rakamı geçmek olduğunu vurgulayan Müdür Harktı; “Eskişehir’de bir okul bir günde 268 ünite kan bağışıyla rekor kırmıştı. Bu rekor 7 yıldır kırılamıyordu. Biz 4 yıl önce ilk kez kan bağışı etkinliği düzenlediğimizde hedefimiz bu rekoru kırmaktı ve o akşamın sonunda 409 ünite kanla rekoru kırmayı başardık. İkinci yıl 413 ve geçtiğimiz yıl da 416 ünite kanla kendi rekorumuzu egale ettik. Bu yıl hedefimiz geçen yıl ulaştığımız rakamın üzerine çıkmak.

Bu bir sosyal sorumluluk projesi. Kan hepimize her an ihtiyaç olabilecek bir şey. Okullar çevresine ne kadar örnek olabiliyorsa ve toplumu ne kadar yönlendirebiliyorsa o kadar okul olur. Kan bağışımı herkese açık. İlk hedef kitlemiz öğretmenlerimiz ve velilerimiz. 18 yaşını bitirmiş herkesin koşulları uygunsa kan vermesini istiyorum” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA - DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER