“EN GÜZEL MAKAM HALKIN GÖNLÜNDE YER EDİNMEKTİR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli idareler seçiminde Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayının mevcut başkan Osman Zolan olduğunu açıklamasının ardından AK Parti Denizli İl Binası’nda düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla buluşan Başkan Zolan; “En güzel makam halkın gönlünde yer edinmektir, biz gönüllere taht kuracağız. Herkesi kucaklayarak hizmet destanı yazmak için vatandaşlarımızdan 31 Mart’ta destek bekleyeceğiz” dedi.

“EN GÜZEL MAKAM HALKIN GÖNLÜNDE YER EDİNMEKTİR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli idareler seçiminde yarışacak 40 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı. 14 büyükşehir 26 il belediye başkanı adaylarının açıklandığı toplantıda, AK Parti'nin Denizli'deki Adayı Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından AK Parti Denizli İl Binası’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Partili ilçe belediye başkanları, AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak ve partililer katıldı.

“BAŞKAN ZOLAN ŞEHRİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS”

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve adaylığı açıklanan Başkan Zolan’a başarılar dileyen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühüyle Belediye Başkanımız Osman Zolan aday gösterilmiştir. AK Parti’nin belediyecilik anlayışı ile kimse yarışamaz. Seçimlere belediyecilik alanındaki büyük tecrübelerimizle giriyoruz. AK Parti lafla seçime girmiyor, projeleriyle giriyor. Denizlimizde gecesini gündüzüne katarak bu şehre modern şehircilik ve sosyal hizmetler açısından büyük yatırımlar yapan, başarı ödülleriyle hepimizi gururlandıran Belediye Başkanımız Osman Zolan’ı tekrar AK Parti’nin Denizli Büyükşehir Başkan Adayı olmasından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Başkanımızın şehrimizdeki güzelliklerin altına imza atmaya devam edeceğine inancımız tamdır. Vatandaşımız, kendisi için yapılan hizmeti görmektedir ve her daim karşılığını vermiştir. Hemşerilerimizin önümüzdeki yerel seçimlerde de şehrimiz için büyük bir şans olan başkanımıza ve AK Partimize dualarıyla, takdirleriyle destek vereceklerine güvenimiz tamdır” dedi.

“SİYASETTE FİKRİNİ ALDIĞIM KİŞİLER: ZEYBEKCİ VE ZOLAN”

 Başkan Osman Zolan’ın, 2004 yılından beri Denizli’yi çok geliştirdiğini belirten AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök şu ifadeleri kullandı: “Ben kendisiyle yakinen çalışma fırsatı da buldum. O anlamda da kendimi çok şanslı hissediyorum. Benim siyasette en fazla fikrini aldığım kişiler başta Nihat Zeybekci ve Osman Zolan’dır. Onların engin tecrübelerinden çok faydalanmışımdır. Şehrimizdeki bu gelişim ve değişimleri görmezden gelmek mümkün değil. Dışarıdan gelen insanlar da Denizli’nin çağ atladığını söylüyorlar. Osman Başkanımız, sadece Denizli merkezde değil, ilçelerdeki başarılarıyla, projeleriyle de çok takdir edilen birisi. Osman Başkanımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.”

“ÖNÜMÜZDE YENİ BİR DEMOKRASİ BAYRAMI VAR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise; “31 Mart 2019’da milletimizin iradesine tekrar başvuracağız. Bu ülke halkımıza aittir ve biz onların emanetini taşıyoruz.  Daha önce aldığımız yetkileri en üst seviyede hizmet olarak, gece gündüz çalışarak emanete sahip çıkmaya çalıştık. Milletimizin güvenine layık olmak için koşturuyoruz. Önümüzde yeni bir demokrasi bayramı var. Bayram güzelliğini halkımızla kol kola yaşayacağız. Tüm siyasi partiler adaylarını millete sunmak için gayret içerisindeler. 24 Kasım’da Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın teveccühleriyle Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlık adaylığına uygun görüldük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Son Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, AK Parti Denizli Milletvekillerimize ve Denizli’de yaşayan 1 milyon 20 bin vatandaşımın her birine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

“EN GÜZEL MAKAM HALKIN GÖNLÜNDE YER EDİNMEKTİR”

“Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, ‘Hizmetler gereklidir ama yeterli değildir. Hizmetlerin yanında gönül yapmak gerekir.’ En güzel makam halkın gönlünde yer edinmektir, biz gönüllere taht kuracağız” diyen Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: “Biz Cumhurbaşkanımızın bu talimatını şiar edindik. Yaptıklarımız ortada. Yürüyüşümüz belli. Uzun yıllardır milletimizin hizmetkarıyız. Omuz omuza, kol kola yürüyüşümüze devam edeceğiz. AK Parti’nin hizmetkârlık ruhu Denizli’de 2004’te Nihat Zeybekci ile başlamıştır. Görevi devraldığımız günden bu yana bizler de bu ruhu yaşatıyoruz. İnşallah halkımıza hizmet etmeye de devam edeceğiz. Herkesi kucaklayarak hizmet destanı yazmak için vatandaşlarımızdan 31 Mart’ta destek bekleyeceğiz.”

“DENİZLİ’Yİ DÜNYA KENTİ YAPACAĞIZ”

Denizli ile ilgili hayalleri ve hedefleri olduğunu vurgulayan Başkan Zolan; “Denizli bugün parmakla gösterilen bir şehir oldu. Denizli’yi dünya kenti yapacağız. Denizli’nin tamamına varan hizmetleri ve öncelikleri belirleyerek sağlam temeller attık. Denizlimize belediyecilik anlayışımızla en uç noktaya kadar hizmet götürdük ve devam edeceğiz. Makamlar gelip geçicidir. Esas olan iz bırakmaktır. Esas olan gönüllerde kalmaktır. İnşaatlar yapacağız, taş üstüne taş koyacağız. Gönüllerde de taht kuracağız. Her şey hazır. Denizli’yi avucumuzun içi gibi biliyoruz. Nerede ne eksik var biliyoruz. İyi ki büyükşehir olmuşuz. Yüz yıllık yatırımları asırlık yatırımlar yaptık” ifadelerini kullandı.

“AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

Başkan Osman Zolan şunları da aktardı: “Bugün ‘bismillah’ diyoruz. Mensubu olmaktan gurur ve onur duyduğum partimizden ilk adımı atıyoruz. Denizlimiz için gece gündüz çalışacağız ve geleceğe güzellikler kazandıracağız. Seçim sürecinde son güne kadar sadece yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağız. Denizli sevdamızı anlatacağız. Hiç kimseyle uğraşmayacağız. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Kimseye olumsuz bir cevap vermeyeceğiz. Ben Denizli’nin belediye başkanı olarak çalıştım. Herkesi kucakladım. En küçüğünden en büyüğüne kol kola yürüyeceğiz. Her siyasi parti ayrı bir renktir. Ama ortak noktamız; Denizli. Denizli’ye gönül veren, Denizli için çalışan herkesi tebrik ediyorum.”

“YEREL SEÇİMLERİN AYRI BİR HEYECANI VARDIR”

Basın mensuplarının AK Parti- MHP ittifakına yönelik sorduğu soruyu da yanıtlayan Başkan Zolan; “Bu durum Genel Merkezimizin takdirindedir. İl Başkanımızın çalışmalarıyla yürütülecek bir konudur. Cumhur İttifakı’ndan güzel sonuçlar çıktı. Bu ittifakın zarara uğramaması için her iki parti de hassasiyet gösteriyor. Yerel seçimlerin ayrı bir heyecanı vardır. Yerel seçimler halkın şehri emanet edeceği kişiyi seçtiği seçimlerdir. Vatandaşlarımız siyasi parti önceliklerine bakmaksızın oy vereceklerdir. Milletimiz kendine hizmet edecek kişiyi seçme noktasında karar verecektir. Biz de milletimizin kararını baş üstünde tutarız” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER