'EN İYİ AR-GE' ÖDÜLÜ 5'İNCİ KEZ VESTEL'İN

'EN İYİ AR-GE' ÖDÜLÜ 5'İNCİ KEZ VESTEL'İN

Vestel, 6’ıncı Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge Ödülleri’nde faaliyet gösterdiği elektronik sektöründe üst üste 5’inci kez ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ ödülünün sahibi oldu.
Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge Ödülleri’nden Elektronik Sektörü En İyi Ar-Ge merkezi ödülüyle döndü.

Ar-Ge merkezleri arasında personel istihdamı, harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, işbirliği ve etkileşim, ticarileşme ve fikri mülkiyet yetkinliği gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede öne çıkan Vestel, elektronik sektöründe birinciliğe layık görüldü.
Vestel’in ödülünü Vestel Elektronik Genel Müdürü Murat Sarpel, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den aldı. Vestel olarak ülkemize ve dünya pazarlarına yenilikçi ürünler ve katma değerli ürün ve servisler sunmak adına farklı noktalardaki Ar-Ge merkezlerinde bilgi ve teknolojiye yatırım yaptıklarının altını çizen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Böylesine kıymetli bir ödül organizasyonundan sektörümüzde 5. Kez En İyi Ar-Ge Merkezi ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz. Uluslararası rekabet ortamında varlığımızı sürdürmenin temelinde inovasyonun bulunduğu bilinciyle uzun vadeli stratejilerimizi belirliyor ve Ar-Ge çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayan Ar-Ge ve ürün geliştirme stratejisi ile çalışan 1600 kişilik bir Ar-Ge ekibimiz bulunuyor. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla dünya standartlarında teknolojiyi uygun fiyatlarla tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Rekabetçi yanımızı desteklediğimiz Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımıza, her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Bu ödül vesilesiyle de tüm Ar-Ge ekibimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221