En renkli umre kafilesi yola çıktı

Ahmet Hulusi Efendi Camii Külliyesi imamı Ali Sürücüoğlu’nun rehberliğinde yola çıkan Denizlili sanayici ve işadamlarından oluşan umre kafilesi dualarla uğurlandı. Denizlili hac yolcuları Türk Bayraklı tişörtler giydi, İstiklal Marşı söyledi ve Mehmetçiğe asker selamı verdi. Külliye’den yola çıkan Denizlili umre yolcuları Suudi Arabistan’a kadar göğüslerinde Ay Yıldızlı Türk Bayrağı olan tişörtlerle yolculuk edecek.

Külliyeden yapılan uğurlama törenine Denizli Müftüsü Mehmet Aşık ile umre yolcuların yakınları da katıldı. Külliye Camii imam hatibi Ali Sürücüoğlu ve umre kafilesi kılınan öğle namazı ve dualardan sonra giydikleri Türk Bayraklı tişörtleriyle İstiklal Marşı okudu ve yolculukları başladı. Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, umrede dikkat edilecek kuralları tek tek anlattı. “Kutsal topraklara Denizli’den selamlarımızı götüren” diyen Müftü Aşık, “Her Müslüman Kabe’yi ziyaret edip dua etmelidir. Yolunuz açık olsun. Kazasız belasız gidip gelin” dedi.

Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii Külliyesi İmam Hatibi Ali Sürücüoğlu; Denizlili sanayiciler ve eşlerinin ağırlıklı olarak katıldığı umre yolculuğu öncesi, aynı kafilede yer alan tekstilci işadamlarına Ay Yıldızlı Türk Bayrakları logosu taşıyan özel tişörtler hazırlattı. Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii Külliyesi’nden ilk kez bir hac ve umre yolculuğu kafilesi uğurlandı. Kafilenin resmi rehberliğini de yapan İmam Hatip Ali Sürücüoğlu, “Arkadaşlarımız, biz neden kutsal toprakları ziyaret etmiyoruz dediler. Kısa sürede 31 kişiye ulaştık. Umre yolculuğu öncesi bayraklı tişörtlerimizi girdik. Gür bir sesle İstiklal Marşımızı söyledik ve Mehmetçiğimize selamlarımızı gösterdik. Tişörtlerimizi Suudi Havaalanına kadar çıkartmayacağız” dedi. Denizlili umre yolcuları Çardak Havaalanı’ndan yola çıkıp İstanbul Havaalanı’ndan Medine’ye doğru uçtular.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER