Enerya’dan baca ve baca bağlantısı uyarısı!

Denizli’de hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlık konusunda bilgilendiren Enerya Denizli İşletme Müdürü Zekeriya Kurşunluoğlu; “Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce bacalarının ve baca bağlantı noktalarının çekiş kontrollerini yetkili kurumlara kontrol ettirmeleri ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” dedi.

Enerya’dan baca ve baca bağlantısı uyarısı!

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Denizli’de kış hazırlıkları başladı. Enerya Denizli İşletme Müdürü Zekeriya Kurşunluoğlu, güvenli doğal gaz kullanımı konusunda aboneleri bilgilendirdi. Kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirten Enerya Denizli İşletme Müdürü Zekeriya Kurşunluoğlu, 2019 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 2 bin 230 km hat imalatına ulaşılacağını ifade etti. Kurşunluoğlu, “Denizli’de 270 bini aşkın BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce bacalarının ve baca bağlantı noktalarının çekiş kontrollerini yetkili kurumlara kontrol ettirmeleri ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu.

“HAVALANDIRMA MENFEZLERİNİZİ ASLA KAPATMAYIN”

Doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatan Kurşunluoğlu, “Havalandırma menfezleri asla kapatılmamalıdır. Tüm doğal gaz abonelerimiz, yakıcı cihazlarının periyodik bakımlarını yaptırmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışır durumda olduğu kontrol edilmelidir. Yılda en az 1 kere baca temizliğinin yaptırılması gerekmektedir” dedi.

DOĞAL GAZ BORULARINI BOYATIN

Doğal gaz abonelerinin cihaz bakımlarını yetkili firmalara yaptırması gerektiğini vurgulayan Kurşunluoğlu, şöyle devam etti: “Cihaz ve tesisat yenileme, yer değişimi ve tadilat gibi durumlarda abonelerimizin mutlaka Enerya’yı bilgilendirerek Enerya’dan yetki almış sertifikalı firmalara işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Abonelerimiz, işlemler hakkında bilgi vermek için 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi arayabilir veya müşteri hizmetleri merkezlerimize gelebilirler. Yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler.” Kurşunluoğlu, Enerya tarafından tesisat kontrolü yapılmış olup aktif doğal gaz kullanan abonelerin doğal gaz borularını boyatması gerektiğini tekrar hatırlattı.

GAZ KOKUSU HİSSETTİĞİNİZDE 187’Yİ ARAYIN!

Ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri hakkında konuşan Kurşunluoğlu, şöyle konuştu: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.” 187 Doğal Gaz Acil hattı olarak merkez ve ilçelerde toplam 8 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını vurgulayan Kurşunluoğlu, Denizli’nin en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER