Engelini pratik zekâsıyla aştı

Denizli’de yaşayan Güngör Tuğrul 54 yaşında. Kendisi bir iş kazası sonucu engelli duruma düştü. Azmiyle tüm engelleri aşan Tuğrul, “ Başkalarına bağımlı olmayı istemedim, kendim çözüm ürettim dedi.

Güngör Tuğrul 54 yaşında. Denizli’de yaşıyor. 30 yıl önce yurtdışında bir iş kazasında ayaklarını kaybetti. Ancak o pes etmedi çözüm üretti, Konya’dan birisiyle görüşüp bir araç yaptırdı.

“BAŞKALARINA BAĞIMLI OLMAK İSTEMEDİM”

Doğuştan engelli olsam belki basit olabilir ancak 30 yaşından sonra engelli kalmanın zor olduğunu belirten Tuğrul; “Zor bir hayat. İlk beş altı yılım cehennem gibiydi. Yeni duruma yeni bir hayata alışmak gerçekten zordu. Herhangi bir yere tek başına gitmek neredeyse imkânsızdı. Bende başkalarına bağımlı olmayı sevmediğim için kendim çözüm üretmeye çalıştım. Konya’dan birisiyle görüşüp bu aracı yaptırdım. Bana 12 bin TL’ye mal oldu. Ancak hayatımı değiştirdi” şeklinde konuştu.

“İNSANLAR BİZLERİN FARKINDA OLMALI”

Günlük olarak hayatına devam ettiğini ancak alt yapı sorunu yaşadığını belirten Tuğrul; “Sokakta yolda altyapı durumu iyi değil. Engelli yerleri yok. Olsa da araç park ediliyor. Bizlerin insanlar farkında olmalı” dedi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün ülkemizde hatırlandığını düşünmediğini belirten Tuğrul; “ Bizler için sıradan bir gün. Herkes kendi halinde. Engellilerin farkında değiliz. Herkesin yaşam hakkı vardır. Ben kimseye bağımlı olmak istemiyorum. Ancak bizlere de kimse zarar vermesin” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER