'ENGELLERİ KALDIRMAK SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİDİR'

'ENGELLERİ KALDIRMAK SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİDİR'

Görme engellilerin hayatını kolaylaştıracak çalışmaları hakkında TBMM Başkanlığı’na ilgili bakanlıkların yanıtlaması için yazılı soru önergesi veren CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, “Engelleri kaldırmak sosyal devlet olmanın gereğidir” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı; görme engellilerin hayatını kolaylaştıracak çalışmalar hakkında TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi. “Engelleri kaldırmak sosyal devlet olmanın gereğidir” diyen Basmacı; görme engelliler için şehrin her noktasına yapılması gereken yürüme şeritleri kabartmalı şehir rehberleri ve sesli sinyal ışıkları gibi engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak çevre düzenlemelerinin yaygınlaştırılması tatbiki ve takibi konusunda ilgili bakanlıklara ve belediyelere çağrıda bulundu. 

“ONLARI EVLERİNE MAHKÛM ETMEMELİYİZ”
Herkesin birer engelli adayı olduğunun altını çizen Basmacı; “Engelli bireylerimizin hayatlarını daha kolay,  kimseden destek almadan idame ettirebilmelerini sağlamak hükümetlerin, yerel yönetimlerin ve aslında bütün toplumun görevidir. Engellilerin kimseye muhtaç olmadan hayatını idame ettirebilmesi için gerekli çevre düzenlemeleri sağlanmalıdır, cadde ve sokaklarda bozulmuş işlevini kaybetmiş yürüme şeritlerini hepimiz görüyoruz,  bu konuda daha hassas davranılmalı ve gerekli kontroller sağlanmalıdır” dedi.

 

HATİCE SALIK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221