"ENGELLERİMİ AŞMAYA HAZIRIM" PROJESİNİN LANSMANI YAPILDI

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen "Engellerimi Aşmaya Hazırım" projesinin lansman ve açılış toplantısı, Engelsiz Yaşam Akademisi’nde yapıldı.

"ENGELLERİMİ AŞMAYA HAZIRIM" PROJESİNİN LANSMANI YAPILDI

Genel Merkezi Denizli’de olan Özel İnsanlar Derneği’nin İçişleri Bakanlığı’na sunduğu ve desteklenmeye değer görülen "Engellerimi Aşmaya Hazırım" projesinin lansman ve açılış toplantısı, Merkezefendi Belediyesi’nin kazandırdığı Engelsiz Yaşam Akademisi’nde yapıldı. AK Parti Denizli Milletvekili Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Özel İnsanlar Derneği Genel Başkanı Aysun Tonel Karaaslan, Özel İnsanlar Derneği Afyon Karahisar Şube Başkanı Esra Işık, Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Yakar, SEBİGED Başkanı Emine Kobaş, Denizli Yörükleri Dernek Başkanı Yaşar Cemal Ceylan, Genç Askon Başkanı Bekir Çakır, Özel Çocuklar Derneği Başkanı Ayten Bahtiyar, başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda engelli katıldı.

“DENİZLİ’DEN BAŞLAYACAK, TÜRKİYE’YE YAYILACAK”

Açılış konuşmasını yapan Özel İnsanlar Derneği Genel Başkanı Aysun Tonel Karaaslan, projenin pilot ile olarak Denizli’den başlayacağını, kısa sürede yurt geneline yayılacağına olan inancını dile getirdi. Projeden ana hatları ile bahseden Karaaslan, “Açılışını ve lansman toplantısını gerçekleştirdiğimiz T.C İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmeye uygun görülen ‘Engelleri Aşmaya Hazırım’ projemizin startını vermekteyiz. Projemizi İçişleri Bakanlığı, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ve Merkezefendi Belediyesi ile ortaklaşa yürüteceğiz. Projemizi pilot il olarak Denizli’de startını veriyoruz” dedi.

“AMACIMIN, ENGELLİ OLARAK DEVAM EDECEK KARDEŞLERİMİZE DESTEK OLMAK”

Projenin içeriği hakkında da bilgiler veren Karaaslan, “Projemiz, yaşamlarına sonradan engelli olarak devam edecek ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde uzun dönem yatmakta olan 18-40 yaş arası hastalarımızı kapsamaktadır.

Yaşamlarını sonradan engelli olarak devam edecek kardeşlerimize destek olmak amacıyla yola çıktığımız bu projemizde; engellerle yaşamlarını sürdürebilirliğine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bunun yanında ailesine ve engelli kardeşimize engelli kanunlarını, yasalarını, haklarını anlatmak, psikolojik yönden destek olmak, engelli olduğunda kullanılacak cihazların kullanılmasında yardımcı olmak da projemiz kapsamındadır. Tüm bunlarının yanında engelli olmak hiçbir şey yapamamak değil, bizlerin de sağlıklı insanlar gibi hayatta her konuda başarılı olabileceğimizi göstermek, en temel düşüncemizdir.

“ÖNEMLİ BİR PROJEYE İMZA ATMALARINDAN DOLAYI KENDİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM”

Açılışta konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Engelsiz Yaşam Akademisi’nde engellilere hizmet verecekleri aktardı. Dernek yönetimine de teşekkür eden Subaşıoğlu, “Özel İnsanlar Derneği’nin kuruluşundan bir yıl sonra Türkiye’ye açılması, bakanlık onaylı böylesine önemli bir projeye imza atmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum” dedi. AK Parti’nin engellilere yönelik hizmetlerinden kısaca bahseden AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, kısa konuşmasında projenin önemine işaret ederek Denizli’de yaşayan engelli vatandaşlar açısından mutlu olduğunu söyledi.

“ELİMİZDEN GELEN NE VARSA YAPMAYA HAZIRIM”

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Denizli Milletvekili Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Özel İnsanlar Derneği nezdinde Denizli’de yaşayan engelli vatandaşlara gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğuna dair açık çek verdi. Özkan, “Bugün burada inanılmaz bir işe imza atıldı. Özel İnsanlar Derneği yönetimi, Ankara’da beni ziyarete geldiklerinde projeden bahsettiler. O zaman destek sözü vermiştim. Bu salonu dolduran özel insanlara destek mesajımı yineliyorum. Geçmiş dönemlerde engelli insanların engelini kaldırma adına önemli hizmetlere imza attık. Bundan sonra da elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırım” dedi ve hükümetin engellilere yönelik yaptığı çalışmaları da kısaca anlattı. Program özel insanlardan oluşan koronun seslendirdiği şarkılarla son buldu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER