Engelli kimlik kartlarında akıllı dönem

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak adımları atmaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Denizli İl Müdürlüğü, hayata geçirdiği yeni uygulama ile vatandaşlar, yeni engelli kimlik kartlarını, başka bir işleme gerek kalmaksızın şehiriçi ulaşımda da kullanılabiliyor.

Engelli kimlik kartlarında akıllı dönem

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Denizli İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. işbirliğinde başlatılan yeni uygulamada, engelli kimlik kartları, akıllı kartlara dönüştürüldü. Engelli vatandaşlar, il müdürlüğüne başvurarak yeni dönem engelli kimlik kartlarının içerisinde bulunan çip ve mini bir yazılım sayesinde ikinci bir işleme gerek kalmaksızın ve beklemeksizin kartlarını şehiriçi ulaşımda da kullanmaya başladı. Uygulamanın başladığı günden bu yana 2 bin 943 akıllı kart hak sahiplerine teslim edildi.

“BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLADI”

Yeni akıllı kartını alan 46 yaşındaki görme engelli Vahide Aksoy, yeni engelli kartlarının artık otobüslerde de kullanacak olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Bu uygulama bizi çok memnun etti. İkisinin bir arada olmuş olması bizim için çok büyük kolaylık sağladı. Bu kartın diğer illerdeki engelli vatandaşlar için de hayata geçmesini canı gönülden arzu ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER