ENGELLİLER MECLİSİ'NDEN 'FARKINDA MIYIZ?' SÖYLEŞİSİ

ENGELLİLER MECLİSİ'NDEN 'FARKINDA MIYIZ?'  SÖYLEŞİSİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, lise öğrencileri ile bir araya gelerek ‘Farkında mıyız?’ konulu söyleşi düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, ‘Farkında mıyız?’ konulu söyleşi düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Özel Eğitim Uzmanı ve Sosyolog Gülistan Çankaya, Yaşar Saniye Gemici, Oya-Ender Abalıoğlu Anadolu Lisesi, İbrahim Cinkaya Anadolu Lisesi ile Osman Aydınlı Teknik Meslek Lisesi öğrencileri katıldı. Engellilerin desteklenmeleri halinde büyük başarılara imza attığını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Güngör, “Bizleri engelimize göre değil de, yeteneklerimize göre değerlendirmeniz gerekir. Bunun için bizim yanımızda olmanız gerekir. Aksi durumda engelli bireylerin neler yaşadıklarını ve neler hissettiklerini bilmeniz mümkün değildir” dedi. 

“DESTEK OLMAK GEREKİR”

Özel Eğitim Uzmanı ve Sosyolog Gülistan Çankaya, "Engellileri her zaman desteklemeniz ve yardımcı olmanız lazım. Günlük yaşamımızda bir engellinin erişimi ile ilgili bir sıkıntısı varsa onun çözümüne ilişkin girişimlerde bulunmak gerekiyor” diye konuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri; Öztürk Özkan ile Aysun Tonel Karaaslan öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER