Erasmuslu gençler Pamukkale’de buluştu

‘Kadınlarla Güçlü Yarınlara’ isimli Erasmus+ KA105 Gençlik Değişimi projesi kapsamında Romanya, Litvanya, Letonya ve Türkiye'nin değişik illerinde yaşayan gençler, Pamukkale Belediyesi’nin daveti üzerine ilçede bir araya geldi.

Erasmuslu gençler Pamukkale’de buluştu

Erasmus+ programı kapsamında Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘Kadınlarla Güçlü Yarınlara’ isimli Erasmus+ KA105 Gençlik Değişimi projesi kapsamında bir araya gelen Avrupalı gençler, Pamukkale Belediyesi’nin kadınlara yönelik projelerini inceledi, ardından Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda Gençlik Vadisi’nde gönüllerince eğlendi.

Belediye Başkanı Avni Örki’nin davetlisi olarak, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İlçe Halk Eğitim Merkezi ile Pamukkale Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü kadınlara yönelik kişisel gelişim kursları sergisini gezen gençlere, Belediye Başkanı Avni Örki eşlik etti. Belediyenin kadınlara yönelik gerçekleştirdiği projeler hakkında da detaylı bilgiler veren Başkan Örki, ilerleyen zamanlarda gerçekleştirecekleri projeleri aktardı.

Başkan Örki, “Kadınlarımız, bir ülkenin kalkınmasında gereken önemli ekonomik, sosyal değişimlerin hayata geçirilmesinde kilit noktadadırlar. Bu bilinçle, Pamukkale Belediyesi olarak kadınlarımıza her alanda desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. 20 kişilik ekiple Denizli’ye gelen İzmirli gençlerden Barış Çayırlı, “Kadın teması altında gerçekleşen, girişimci kadınların desteklenmesi, güçlendirilmesi ve farkındalığının artırılmasının hedeflendiği proje kapsamında Romanya, Litvanya, Letonya ve Türkiye'den geldik. Pamukkale Belediyesi’nin desteğiyle bugün kadınlara yönelik kişisel gelişim kursları sergisini gezdik. Belediye Başkanı Avni Örki’nin davetlisi olarak geldiğimiz Pamukkale’ye ve belediyemizin kadınlara yönelik projelerine hayran kaldık. Seyir Tepesi gerçekten muhteşem bir park olmuş” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER