'ERBAKAN HOCAMIZIN HAYATI BUGÜN DE YOLUMUZU AYDINLATMAKTADIR'

'ERBAKAN HOCAMIZIN HAYATI BUGÜN DE YOLUMUZU AYDINLATMAKTADIR'

54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 7’inci yıl dönümü dolayısıyla yazılı açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Başkanı Hamza Öztürk; “Erbakan Hocamızın hayatı ve mücadelesi bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır. Merhum Erbakan Hocamızı bütün yönleri ile gelecek nesillere taşımak AGD olarak bizim en önemli görevimizdir” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı unutmadı.


AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, Erbakan’ın vefatının 7’nci yıl dönümü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu. Başkan Öztürk, açıklamasında; “Yaşamı boyunca inandığı büyük davanın ve inancının mücadelesini veren ve 27 Şubat 2011’de Hakkın rahmetine kavuşan Milli Görüş Hareketi’nin lideri, 54. Hükümetin Başbakan’ı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz. Erbakan Hocamızın hayatı ve mücadelesi bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır. Merhum Erbakan Hocamızı bütün yönleri ile gelecek nesillere taşımak AGD olarak bizim en önemli görevimizdir.  Milli ve Manevi değerler ışığında, tarihimizin önemli devlet adamlarından Necmettin Erbakan’ın hayatını Ortaokullu gençlerimizle buluşturuyoruz.  Ülkemizin en etkili milli ve yerli karakterini gençliğimize öğreterek, onlar için hazırlanan Hanzala Dergisi vesilesi ile Erbakan hocamızın mücadele azmini, çalışkanlığını, dürüstlüğünü, milli ve manevi değerlere bağlılığını gençliğimize aktarmış olacağız. Hedefimiz, bu ülkenin evlatlarının Necmettin Erbakan’ı örnek alarak yerli ve milli kimlikle bütünleşmelerini sağlamaktır. Herkes şunu bilsin ki; yaşanabilir bir memleket, bu ülkenin evlatlarına sahte kahramanları anlatarak değil, bu milletin aslını ve özünü temsil eden Erbakan Hoca gibi milli kahramanlarımızı anlatarak kurulur. Allah’ın izniyle Erbakan Hoca’yı okuyan, anlayan ve onun projelerini uygulayan nesiller eliyle yeni bir dünya kurulacaktır. Bizler gençliğimizi doğru kaynaklarla, doğru bilgilerle, doğru karakterlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Çünkü bu ülkeye yeni Erbakanlar lazım” dedi.

HER EVE HER ESNAFA ERBAKAN POSTERİ
Bu haftayı ‘Erbakan Haftası’ olarak ilan ettiklerini belirten Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Tanım Ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin, hafta boyunca her eve ve her esnafa ‘Biz karada gemiler yapmaya devam edeceğiz lakin inanacağız ki, Allah denizi ayağımıza getirecektir’ yazılı Erbakan’ın posterini dağıtacaklarını belirtti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER