ERDOĞAN, DENİZLİ'YE İKİNCİ ÜNİVERSİTE SÖZÜ VERDİ

ERDOĞAN, DENİZLİ'YE İKİNCİ ÜNİVERSİTE SÖZÜ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Denizli’ye geldi. 29 Ekim Bulvarı’nda Denizlililerin sevgi seliyle karşılanan Erdoğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye seslendi; “Birinci çıkmazsan istifa edecek misin” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Denizli’ye 3 bin 777 yeni derslik kazandırdık. Üniversite öğrencileri için 5 bin 90 kişilik yurt yaptık. Denizli’ye 11 hastane olmak üzere 28 sağlık tesisi kazandırdık. Şehir Hastaneleri projelerimiz arasında Denizli de var” diye konuştu. Erdoğan, “Pamukkale Üniversitesi’ni ikiye bölelim diyoruz. Honaz tarafına ikinci üniversiteyi kurmuş olacağız. Pamukkale Üniversitesini ikiye bölelim Honaz tarafından ikinci üniversiteyi kuralım diyoruz. Bu işler çalışma işi biz İzmir’de değiliz neredeyiz? Denizlideyiz” diye konuştu. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri dolayısıyla Denizli’de düzenlenen mitinge katıldı. Merkezefendi İlçesi 29 Ekim Bulvarı’nda gerçekleştirilen mitinge binlerce vatandaş katıldı. Sevgi seliyle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı; “Ülkemizi ve Denizli’yi bugünlere getirmek için çok emek verdik, çok ter döktük. Yeri geldi vesayetin, yeri geldi teröristlerin saldırılarına maruz kaldık. Bay Muharrem’den, Bay Kılıçdaroğlu’ndan terörle mücadele konusunda bir söz duydunuz mu? 53 tane evladımızın şehit edilmesine yol açan zatı Edirne’de cezaevinde ziyaret ediyor. Bu Bay Muharrem hangi yüzle benim karşıma çıkıyor? Üzerine titrediğimiz ne varsa hepsini hedef aldılar. Denizli güven ortamının da güvenliğinin de tehlikeye girmesine izin verir mi? Denizli bu seçimlerde tercihimizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? Güçlü Türkiye için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis’te AK Parti’yi destekliyor muyuz” dedi. 

“BAY MUHARREM İSTİFA EDECEK MİSİN?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye seslendi; “Onlar kendi içlerinde ne diyor? Birbirlerine ne söylüyorlar? Yenildin de yenildin. Şimdi Bay Muharrem sen birinci çıkamazsan istifa edecek misin? Allah'ın izniyle benim milletim seni de sandığa gömecek. Görünen köy kılavuz ister mi? İstemez. Benim milletim hizmet siyasetinden yanadır. Bay Muharrem daha çırak bile değil. Buna çok kızıyor. Senin Genel Başkanın bile ha keza öyle. Biz çıraklığımızı belediye başkanlığında atlattık.  Şimdi sizden büyük ustalık için icazet istiyoruz. Davos’ta ‘one minute’ dedik işi bitirdik. Birleşmiş Milletlerde dünya 5’ten büyüktür dedik. Onlara öğrettik. Bu liderlik işidir” diye konuştu. 

"HANGİ DELİLİN VAR TERBİYESİZ!"
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Kadıköy’de kendi tabanını ‘hırsız Erdoğan’ diye bağırttığını söyleyen Erdoğan şunları aktardı: “Bağırtan kim, Muharrem. Hangi delilin var terbiyesiz! Man Adaları davasında yargı sizi mahkum etti. 24 Haziran’da benim milletim inşallah sizi sandığa gömecek.”

"MİLLET KIRAATHANELERİNİ ÖĞRENEMEMİŞ"

“Millet kıraathanelerini bu adam öğrenmemiş” diyen Cumhurbaşkanı sözlerine şöyle devam etti: “Bunların hayatı yalan zaten. Bu kıraathanenin ne olduğunda haberi yok. Eskiden bu kıraathanelerde iskambil oynarlardı, kumar oynarlardı. Bay Muharrem kıraathanenin manası şudur; okuma evi. Bu kıraathanelerde kitaplar olacak, internet olacak. Kek ve çay olacak. Orada senin gibi iskambil atmayacaklar, okey taşlarını sallamayacaklar.Yaparsa AK Parti yapar. Ama Bay Muharrem bundan anlamaz. İnşallah Denizli’ye de yapacağız. Bay Muharrem burada iskambil yok, okey yok. Biz istiyoruz ki; gençlerimizin okuma kültürünü geliştirelim. Ama senin derdin başka. Sen iskambile devam et, okeye devam et.”

"PARTİSİ ONU BAŞINDAN SAVMAK İÇİN SAHAYA SÜRDÜ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı ağzını yumdu gözünü. Erdoğan; “Bay Muharrem, rozetini çıkarmakla tarafsız olduğunu sanıyor. Aslında o yakasından partisinin rozetini çıkarmadı. Partisi onu başından savmak için sahaya sürdü. CHP’nin faşizmi bunların içine işlemiş. Adı ‘halk’ olan ama tüm tarihi halk düşmanlığıyla dolu olan partiden zaten başka türlüsü de çıkmazdı. Bir ayda gördük ki; Muharrem de başımıza kesildi bir ‘küçük Kılıçdaroğlu’. İkisini toplasan bir genel başkan etmiyor. Tayyip Erdoğan’a sataşarak, AK Parti’ye saldırarak sadece kendi partileri içindeki konumlarını tahkim etmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı. 

“ESKİ STAD MİLLET BAHÇESİ OLACAK”
Denizlililere müjdeler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Denizli’ye şöyle şanına uygun bir yeni stadyum yapıyoruz. Bunun karşılığında da Denizlispor’u Süper Lig’de görmek istiyoruz. Eski stadı da Millet Bahçesine çeviriyoruz. İngiliz’in Hyde Parkı varsa bizim de millet bahçemiz var” dedi. 

“AYDIN-DENİZLİ-ANTALYA OTOYOLUNUN İHALESİ 21 HAZİRAN’DA YAPILACAK”
“Denizli’ye 3 bin 777 yeni derslik kazandırdık” diyen Cumhurbaşkanı sözlerine şöyle devam etti: “Üniversite öğrencileri için 5 bin 90 kişilik yurt yaptık. Denizli’ye 11 hastane olmak üzere 28 sağlık tesisi kazandırdık. Şehir Hastaneleri projelerimiz arasında Denizli de var. Bin 50 yataklı Şehir Hastanemizin inşaatına en kısa zamanda başlıyoruz, ihale aşamasında. TOKİ vasıtasıyla 11 bin 400 konut yaptırdık. Bizden önce Denizli’de 65 kilometre bölünmüş yol vardı. Biz geldik 358 kilometre bölünmüş yol yaptık. Çevre yolu ve Honaz Tüneli devam ediyor. Yollarla ilgili projelerin tutarı 723 milyon Lira. Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun ihalesini 21 Haziran’da yapıyoruz. Ortaklar-Denizli arasındaki demiryolu etap etap yenilenecek. Hızlı tren projesi 2023 hedeflerimiz arasında. Çardak Havalimanı’na yeni bir terminal yapılacak. Ege ile Akdeniz’i otoyol projeleri ile bir birine bağlıyoruz.”

ERDOĞAN’DAN DENİZLİLİLERE ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bir üniversitenin de müjdesini vererek, “Pamukkale Üniversitesi’ni ikiye bölelim diyoruz. Honaz tarafına ikinci üniversiteyi kurmuş olacağız. Pamukkale Üniversitesini ikiye bölelim Honaz tarafından ikinci üniversiteyi kuralım diyoruz. Bu işler çalışma işi biz İzmir’de değiliz neredeyiz? Denizlideyiz” diye konuştu. 

GÜNEŞTEN KORUNMAK İÇİN ‘KOLİLİ’ YÖNTEM
Yaklaşık 33 derece sıcaklık altında gerçekleştirilen mitingde alanı dolduran vatandaşlar güneşten korunmak için çözümü şemsiye ve şapkalarda ararken, yanında bir şey olmayan bazı vatandaşlar ise sıcaktan korunmak için ilginç yöntemler geliştirdi. Mitinge katılan orta yaşlardaki bir kadın bulduğu meyve suyu kolisinin bir yüzünü yırtarak kafasına geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görmek için kendince çözüm üreten kadının hali ise gülümsetti. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER