ERDOĞAN “DENİZLİ’Yİ DAHA İYİ VE GÜZELE ULAŞTIRMAK, ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ”

Denizli’nin yanı sıra; yurt dışı, şehir dışından birçok konuğu ağırlayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Denizlimizin kalkınmasına, üyelerimizin refahının artmasına katkı sağlayacak her türlü temas, her görüşme ve istişare bizim için önemlidir. Denizli’mizi daha iyiye ve güzele ulaştırmak öncelikli görevimiz” dedi.

ERDOĞAN “DENİZLİ’Yİ DAHA İYİ VE GÜZELE ULAŞTIRMAK, ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ”

Denizli’nin yanı sıra yurt dışı ve şehir dışından çok sayıda misafiri kabul eden Denizli Ticaret Odası Başkanı (DTO) Uğur Erdoğan, güne yurtdışından gelen misafirlerini kabul ederek başladı. 2019 yılı Mart Ayı’nda Başkent Londra'da Lifestyle & Home Fair'i gerçekleştirecek olan Pure Living şirketinden Satış Müdürü Suna Solak ve Oktay Oygun, DTO Başkanı Erdoğan'ı ziyaret etti. Başkan Erdoğan, konuklarıyla, tekstil sektörünün temsilcilerini de ağırlayacak fuara dair hazırlıklarını ve iş birliği önerilerini görüştü. Konuklarını, Denizli ve tekstil sektörünün son durumuyla ilgili de bilgilendiren Başkan Erdoğan, tekstilin Denizli’nin ihracata dönük yapısıyla ekonominin lokomotifi niteliğinde bir iş kolu olduğunu, sektördeki yatırımcıların pazarını genişletecek her türlü girişimi önemsediklerini söyledi. Uygun şartların sağlanması halinde Denizlili tekstilcilerin ilk kez gidecekleri ve yeni müşteriler edinecekleri bu organizasyona ilgi göstereceklerini düşündüğünü belirten Başkan Erdoğan, teknik ekibine bu yönde bir çalışma yürütülmesi ve gerekli iş birliğinin sağlanması için talimat verdi.

 “EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

Denizli TOBB Ortaokulu Müdürü Gülçin Yapar'ı da ağırlayan Başkan Erdoğan; görüşmede, eğitime büyük önem veren bir sivil toplum kuruluşu olarak DTO’nun, bireyin ve toplumun gelişmesine katkı sağlayan her türlü organizasyonun her zaman destekçisi olduğunu vurguladı.

PAMUKKALE ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ YÖNETİMİ PROJESİ’Nİ GÖRÜŞTÜLER

Başkan Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nden Yrd. Doç. Dr. Şeyma Baki ile, DTO’nun da paydaşı olduğu Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetimi Projesi ile ilgili görüştü. Başkan Erdoğan, Denizli'nin ticari yapısı ve turizm potansiyeline dair düşüncelerini paylaştığı görüşmede, turizm varlıklarının ticari kazanca dönüştürülmesi ve ekonomik veriminin artırılması için neler yapılması gerektiğine dair önerilerini de sıraladı. Bu arada, projenin geldiği aşama ve sürece dair de bilgi aldı.

MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ’Nİ KABUL ETTİ

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Denizli Şubesi Başkanı Kadir Erken ile yönetim kurulu üyelerini kabul eden Başkan Erdoğan, birliğin amaç ve yapısı ile çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyarette, mühendis ve mimarların Denizli ölçeğindeki sorunları ile beklentileri de istişare edildi.

BAŞKAN SARI’DAN, ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI

Öte yandan, Denizli El Sanatları Derneği Başkanı ve PAÜ Öğretim Üyesi Habibe Kahvecioğlu Sarı, Denizli 2. El Sanatları Kongresi'ne sağladığı destekten dolayı Başkan Erdoğan'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Konuklarına kongre hatırası olarak getirdikleri hediyeleri için teşekkür eden Başkan Erdoğan, oda olarak, Denizli’ye has ne varsa onun topluma mal edilmesi, değerlenmesi ve unutulup kaybolmaması için her türlü çabayı harcadıklarına dikkat çekti. Erdoğan, “Bunu, bir görev bildik. Denizli’yi Denizli yapan değerlerimizi her zaman sahiplendik. Denizli 2. El Sanatları Kongresi'nde sizlerle birlikte bu sorumluluğumuzun yer aldığı seyir defterimize yeni bir sayfa daha ekledik ve büyük keyif duyduk. Çabanızdan ve başarınızdan dolayı kutlar, teşekkür ederim” dedi.

KALEİÇİ ESNAFIYLA GÖRÜŞTÜ

DTO Başkanı Erdoğan'ı, Denizli’nin köklü geçmişi olan meşhur tarihi mekanlarından Kaleiçi Çarşısı'ndan bir gurup esnaf da ziyaret etti. Yıldızlar Giyim'in sahibi ve DTO Meclis Üyesi Soner Yıldız’ın önderlik ettiği heyet, okul kıyafetleriyle ilgili yaşadıkları sorunlar ile çözümüne dair önerilerini, Başkan Erdoğan’a aktardı; yardım istedi.

HOLLANDA TÜRKİYE TİCARET ODASI GENEL KOORDİNATÖRÜ DENİZLİ’DE

DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin de, Hollanda Türkiye Ticaret Odası Genel Koordinatörü Ahmed Hüsrev Uç’u kabul etti. Uç, Tekin’e Avrupa'da yaşayan Türkler’in ve Avrupalı iş adamlarının Türkiye'ye yatırımlarını teşvik edip iki ülke arasındaki ticaret hacimlerini genişletmek amacıyla başlattıkları Türkiye'nin Ekonomi Haritası Projesi’ni anlattı. Genel amaçlarının 3. ve 4. neslin ekonomik açıdan Türkiye ile bağlarının devamını sağlamak olduğunu belirten Uç, hem kendilerini tanıtmak hem de ilerleyen dönemlerde yapılabilecek işbirlikleri görüşmek için fırsat tanıyan DTO yöneticilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

GÜNÜ, YÖNETİM KURULU TOPLANTISIYLA BİTİRDİLER

Başkan Erdoğan ile Genel Sekreter Tekin, günü DTO Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı ile tamamladı. Başkan Erdoğan, gelişmeleri değerlendirip, çalışmalarındaki son durumu görüştükleri kurulda alınan kararların hayırlara vesile olmasını diledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Erdoğan, “Denizlimizin kalkınmasına, üyelerimizin refahının artmasına katkı sağlayacak her türlü temas, her görüşme ve istişare bizim için önemlidir. Denizli’mizi daha iyiye ve güzele ulaştırmak öncelikli görevimiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER