'ERGENEKON SAVCILARININ BİLE AKLINA GELMEZ BÖYLE BİR KUMPAS!'

'ERGENEKON SAVCILARININ BİLE AKLINA GELMEZ BÖYLE BİR KUMPAS!'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Bekir Çapar, programda CHP Bekilli İlçe Örgütü’nün aldığı kararla partiden ihraç edilmesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av. Bekir Çapar, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Av. Çapar Haziran ayında CHP Bekilli İlçe Örgütü'nün aldığı bir kararla disipline sevk edilerek partisinden ihraç edilmişti. Konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Av. Çapar, programda şikâyet dilekçelerini değerlendirdi. 

“BU DİLEKÇEYİ YAZAN KADIN CAHİL”
Şikayet dilekçeleriyle ilgili önemli detaylara değinen Av. Çapar; “El yazılı bir dilekçe, sayfa değişiyor, kalem değişti. El değişti yani. Burada imzası yer alan ‘Hatice Tamer’ diye bir muhterem hanımefendi teyzemiz, 80 yaşında. Altında Zeki Yıkıcı’nın imzası var.  Sayın İlçe Başkanımız. Ergenekon savcılarının bile aklına gelmez böyle bir kumpas! İçeriğinde ise şunlar var;‘Bekir Çapar, Bekilli Belediye Başkanımız 3-4 ayı kalmıştır, yerine ben geçeceğim, daha sonra da Bekilli Meclis Üyesi İbrahim Okur üstüne devredeceğim. Başkanın esnaflara selam vermediğini, onu karalayıcı açıklamada bulunup, başkanı ve partimizi küçültücü konuşmalar yapmıştır. Bu gibi olayların partimize zarar verdiği beyan ederiz.’  Bu şikayet üstüne süreç başlamıştır. Bu dilekçe 22 Kasım 2016’da yazılmış. Bu dilekçeyi yazan kadın cahil. Bana 20 Mayıs 2010 tarihinde ev inşaatında meydana gelen iş kazasından dolayı, Tarkan adında bir işçinin o evde öldüğü için, 2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu bunlara dava açmış, bana vekaletname vermiş. Bu kadın parmak basmış. 15 Aralık 1936 doğumlu. Tam 80 yaşında. Bu hanımefendi okur- yazarlık eğitim programından geçirilmiş. Bu dilekçeyi yazar hale gelmiş” dedi.

“PARTİME GERİ DÖNEBİLİRİM AMA… ”
Dilekçelerle ilgili olarak hiçbir girişimde bulunmayacağının altını çizen Av. Çapar sözlerine şöyle devam etti: “Ben hiçbir şey yapmayacağım. Ergenekon savcısının aklına gelmez bu. Beni şikayet ettireceksen, bari okur yazar birini bul değil mi? Bekilli’de insan mı kalmadı. Hiçbir girişimde bulunmayacağım. Bu kadın CHP üyesi değil ki, üyesi olmayan bir şahsın şikâyetini dikkate alan ve ben Merkezefendi İlçe Üyesiyim. Bekilli ilçesiyle ne alakası var? 2 yıl sonra cezam kalkarsa ve CHP yönetimi demokratik, laik, sosyal anlayışa donanmış, böyle televizyona çıktığında ‘sen kendine benim iznim kadar ifade edersin’ falan demeyen, fikirden korkmayan, düşünceden yılmayan, mücadeleden ve iktidar kavgasına ortak olmaktan çekinmeyen bir yönetim olursa partime geri dönebilirim. Neden olmasın? Benim CHP’liliğim, ceketimin yakasına takılan rozet değil, yüreğime kazınan 6 oktur. Onu da kimse sökemez.” 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER