“Erken seçim gündemimizde yok”

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla Denizli’ye gelen İyi Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, gündemlerinde erken seçimin bulunmadığını ifade ederek; “Bizim için böyle bir gündem, millete nezaketsizliktir. Siyasetin ‘seçim’ diye bir gündemi, Türkiye'nin yaşadığı zorluklara nezaketsizliktir. Bizim böyle bir gündemimiz yok” dedi.

Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla Denizli’ye gelen İyi İyi Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Toplantıya, İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve İyi Parti İl Başkanı Hasan Akgün de katıldı. Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Ağıralioğlu; “Memleketimiz için zor günler yaşamaktayız. Ülke olarak ağır yüklerimiz var. Terör koridoru oluşturulmak istenmekte. Ekonomimiz kaldırılmaz bir yükün altında olduğu için bizim askeri operasyonlarımızı bize ekonomik anlamda tehdit oluşturmak isteyen uluslararası bir cüret var. Büyük sosyal savrulmalar var. İntiharlar var. İlk defa Türk yurdu sadece kendisi intihar edeni değil, ‘ben intihar ediyorum gidiyorum, geride de çocuklarımı bırakamayacağım kadar ümidimi kaybettim’ diyenlerin, bize yaşattığı büyük acıları gördüğümüz günlerden geçmekteyiz. Bu şartlar altında siyaset konuşmanın bir adabı ve usulü olduğunu düşünüyorum. Bin 400 Lira maaş alıp geçinemediği için, ücretli öğretmenlik üzerinden oluşan kölelik düzenin, devlet marifeti ile düzeltilmesinin sağlanmadığı için, çocuklarımızın hayrına işlerin olmadığı için bir düzende yaşamaktayız” dedi.

“BÖYLE BİR GÜNDEM, MİLLETE NEZAKETSİZLİKTİR”

Gündemlerinde erken seçimin bulunmadığını ifade eden Ağıralioğlu; “Bizim için böyle bir gündem, millete nezaketsizliktir. Siyasetin ‘seçim’ diye bir gündemi, Türkiye'nin yaşadığı zorluklara nezaketsizliktir. Bizim böyle bir gündemimiz yok. 'Muhalefet partileri seçimden kaçıyor' denilmemesi için şunu söyleriz; biz bugün seçim olsa buna hazırız, ayaktayız” diye konuştu.

“BİZİM SİYASİ BİRLİKTELİK VE İTTİFAK GÜNDEMİMİZ YOK”

Parti olarak ülkeyi yönetmeye talip olduklarını ifade eden Ağıralioğlu, “Bizim siyasi birliktelik ve ittifak gündemimiz yok. Biz iktidar vizyonu olan bir partiyiz. Bu beraberlikler içinde, geçtiğimiz seçimde belli illerde CHP ile müşterek adaylarımız oldu. Biz CHP'nin her yaptığına kefil olmadığımız gibi, CHP de bizim her yaptığımızı beğenmek zorunda değildir. Biz ayrı partileriz. Millet, memleket müştereği bulduğumuz yerlerde seçimi göğüslemiş olduk. Biz iktidar alternatifiyiz. AK Parti'yle bir siyasi beraberlik gündemimiz yok. Bizim gündemimizde hiçbir şekilde ittifak yok" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER