ERTEMUR GÖREVİ DEVRALDI

ERTEMUR GÖREVİ DEVRALDI

2017 yılının son gününde yapılan kongrede Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na seçilen Ali Rıza Ertemur, parti merkezinde düzenlenen törenle görevi eski başkan Haşim Teoman Sancar’dan görevi devraldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Eski başkan H. Teoman Sancar 30 Aralık seçimlerinde sandıktan 1. Sırada çıkan Ali Rıza Ertemur’a bayrağı devretti. Devir teslim töreninde konuşan Başkan Ertemur, “ Tek amacımız Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını büyükşehire dikmek olacak” dedi.

ÇAVUŞOĞLU VE ERMİŞ DE KATILDI
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen CHP İl Kongresinde Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Azmi Ermiş’i geride bırakarak 303 oyla başkanlığa seçilen Ali Rıza Ertemur önce seçim kurulundan mazbatasını aldı ardından da parti binasında törenle eski başkan Teoman Sancar’dan devraldı. Törende, kongrede yarışan Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Azmi Ermiş ile birlikte CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu yine CHP Merkezenfendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

“HER ZAMAN YANINDAYIM”
Görevi devreden ve törende ilk konuşan isim olan Teoman Sancar, Denizli’de yerel ve genel iktidarın çoban ateşini yakmak için mücadele ettiklerini belirterek, “İki yıllık dönemim boyunca ana anlayışımız, ana ilkemiz 1 milyonluk Denizli’nin sosyal demokrat anlayışla kaynaşması ve insanlarımızda Atatürk sevdasının ortaya çıkarmaktı. Bugün partimizdeki birliktelikten yeni il binamıza kadar yaptığımız hizmetlerden dolayı onurlu ve gururluyum. Yeni il başkanımız Ali Rıza Ertemur’un da bu heyecanı kat kat artırarak üzerine çok değerli taşlar koyacağına inancım tam. Kendisinin CHP’yi Denizli’de en iyi şekilde temsil edeceğinden, AK Parti ile en iyi şekilde mücadele edeceğinden eminiz. Bana ne zaman ihtiyaç duyarsa, Mustafa Kemal’in bir askeri olarak her zaman yanındayım” dedi.

 “İNANIYORUZ Kİ BİZ KAZANACAĞIZ”
Başkanlık görevini devralan Ali Rıza Ertemur, 30 Aralık’ta gerçekleştirilen il kongresinde şölen yaşadıklarını belirterek; “Bu onurlu görev bize verildi. Önceki yönetimden aldığımız bu bayrağı en yükseğe taşıyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu yola çıktığımızda yegane amacımızın Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu asla unutmayacağız. 24 arkadaşımızla birlikte bu bayrağı mutlaka büyükşehire dikeceğiz. Bu haramilerin iktidarına son vereceğiz. Aldığımız sorumluluğun ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Ülkemiz karanlık bir süreçten geçiyor. İnanıyoruz ki kazanacağız” diye konuştu.

ERTEMUR’DAN SANCAR’A ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR
Yapılan konuşmaların ardından CHP yeni İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, görevi süresince verdiği emeklerden dolayı eski İl Başkanı Teoman Sancar’a çiçek takdim etti.

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER