ERYILMAZ'DAN OYMAK'A 'MİLLİ GÖRÜŞ' TEPKİSİ

ERYILMAZ'DAN OYMAK'A 'MİLLİ GÖRÜŞ' TEPKİSİ

AK Parti Denizli Milletvekili Hasan Oymak’ın DRT Denizli ekranlarında ‘Güne Bakış’ programında kendisini ‘Milli Görüş’ten’ geldiği söylemlerine tepki gösteren Saadet Partisi Denizli Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz; “Çürümüş portakal, portakal değildir. Durduğu yere bakmak lazım” dedi.
AK Parti Denizli Milletvekili Hasan Oymak, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olarak, kendisinin Milli Görüş’ten geldiğini ve Erbakan’ın öğrencisi olduğunu söyledi. AK Partili Oymak’ın bu söylemlerine Saadet Partisi Denizli Milletvekili Adayı Ahmet Eryılmaz, tepki gösterdi. Eryılmaz, şunları söyledi: “Kendisini tanımıyorum. Denizli’de 25 yıldır Saadet Partisi teşkilatı içerisindeyim. Kendisini hiç görmedim. Daha evveliyatında olmuş olabilir. O tarihten bu zamana çok şey değişti. Bugün nerede durduğuna bakmak lazım. Geçmişte Milli Görüşün içerisinde, bugün ise farklı yerdedir. Çürümüş portakal portakal değildir. Durduğu yere bakmak lazım” dedi.

“KOMİK BİR DURUM”
Oymak’ın ‘Saadet Partisi’nin millilik vasfını kaybettiğini söylemesini de değerlendiren Eryılmaz, “AK Parti içerisinde yer alan birisi olarak bunu söyleyen kişiye şu soruyu sormak lazım: Amerika’yı stratejik müttefiki olarak kabul eden AK Parti, yönünü Avrupa’ya çeviren AK Parti, İsrail’le her türlü dostluk ilişkilerini sürdüren AK Parti milli olduğunu iddia edecek. Ama İslam Birliği hedefinde D8’i kurup onu D60, D160’a taşıma hedefinden vazgeçmeyen, milli, manevi ve ahlak değerlerinden vazgeçmeyen Saadet Patisi milli olmayacak. Öyle mi? Bu komik bir durum! Bu gerçekleri yansıtmaz” dedi. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186