EŞELER YAYLASI BEYAZA BÜRÜNDÜ

EŞELER YAYLASI BEYAZA BÜRÜNDÜ

Denizli önceki gün akşam saatlerinde yağışlı havanın etkisi altına girdi. Kent merkezi ve ilçelerde yağan yağmur, kentin yüksek kesimlerinde kara dönüştü. Acıpayam’ın Eşeler Yaylası, beyaza büründü.

Meteorolojinin açıkladığı son hava durumu tahminlerine göre; yurdun Önceki gün akşam saatlerinden itibaren Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin edildi. Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Sakarya, Kocaeli, Denizli, Hakkari, Antalya, Mersin ve Adana'ya kuvvetli yağış beklendiği duyurulmuştu.


Denizli önceki gün akşam saatlerinde yağışlı havanın etkisi altına girdi. Kentte merkezi ve ilçelerde görülen yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Acıpayam’ın Eşeler Yaylası, beyaza büründü. Yaylada çobanlık yapan Şaban Özen, kar kalınlığının 5 cm’ye ulaştığını söyledi.

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre; bugünden itibaren Denizli’de sıcak hava hakim olacak. Sıcak havaların önümüzdeki hafta da devam etmesi bekleniyor. 

 

 

 

 

 

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER