Eşine inat kahvenehaneyi tek başına işletip patron oldu

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde mahalle kahvehanesini işleten ve eşine yardım etmek isteyen 30 yaşındaki Bahar Özel, 4 ay sonra iş konusunda kendisine rest çeken eşine inat, kahvehaneyi kendi işletmeye başladı.

Eşine inat kahvenehaneyi tek başına işletip patron oldu

Çivril’in Sundurlu Mahallesi'nde köy kahvesini çalıştıran eşine yardımcı olmak isteyen 3 çocuk annesi Bahar Özel (30), mahalle kahvesini çalıştıran kocasına yardım etmek için başladığı kahvecilikte, patron oldu. Eşinin kendisine 'ya sen gideceksin ya da ben' restine karşılık kahvehanenin anahtarını alıp kendi çalıştırmaya başladığını söyleyen Özel, sonrasında ise eşinin kahvehaneye gelmediğini ve patron olduğunu söyledi.

İlk günlerde çok zorlanmasına rağmen iş yoğunluğuna alıştığını belirten Özel, “İlk zamanlar zorlandım. Eşim de ilk zamanlar istemedi ama zamanla o da ben de alıştık. Şimdi tek başıma çalıştırıyorum. Eşim de diğer işlerimizi yapıyor. Bir oğlum iki kızım var. Oğlum gündüz okulda. Okuldan sonra kahveye geliyor, kızlarım çoğu zaman yanımda ama genelde kayınvalidemde oluyorlar. Çocuklar da alıştı” dedi.

“HERKES HAYATINDAN MEMNUN”

Müşterilerin ilk zamanlar kadın kahveciyi yadırgadığını söyleyen Özel, kendisinin iş yerini çalıştırmaya başladıktan sonra ise özellikle argo konuşmaların ortadan kalktığını söyledi. Müşterilerinde yaşanan değişimi aktaran Özel, “İlk zamanlar müşteriler tedirgin oldu ama kısa zamanda üstlerinden attılar. Şimdi herkes alıştı. Konuşmalar değişti, hitaplar değişti. Herkes hayatından memnun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER