EŞİNİN CAMİYE YARDIM VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİ

Denizli'nin Tavas ilçesinin Nikfer Mahallesi'de yaşayan 80 yaşındaki Halil Elbaşı eşi 75 yaşındaki Gülizar Elbaşı'yla gurbette yaşadığı Almanya'da memleketlerine dönünce bir camiye yardım yapmaya karar verdi.

İkili kış mevsiminde Denizli'deki evlerine döndü. Halil Elbaşı'nın eşi Gülizar Elbaşı 18 Şubat 2018'de Nikfer Mahallesi'ndeki bir yakının cenazesine katılmak için gitti. Buradaki evinden bir süre çıkmayan yakınları durumdan şüphelenip eve geldiğinde Elbaşı'yı yerde hareketsiz yatarken buldu.

Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlenen Elbaşı'nın cenazesi, incelemenin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna gönderildi. Daha sonra Nikfer Mezarlığında toprağa verildi.

Halil Elbaşı da daha eşiyle planladıkları camiye yardım işini yerine getirmek için para gurbette kazanıp çalıştığı paralarla Nikfer Çarşı Camisi'nin tüm ısıtma sistemleri ve halılarını baştan aşağı yeniledi.

Mahalledeki diğer camilerinde masraflarını üstlenen Halil Elbaşı eşinden kalan vasiyetini yerine getirdiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Bundan sonrada hangi caminin ne eksiği varsa yardımcı olmak için hazır olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu anlattı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER