ESKİ BAŞKAN ALİ YAPSU’NUN ÖLÜMÜ, BAKLAN'I HÜZNE BOĞDU

1984-1989 yılları arasında Baklan Belediye Başkanlığı görevini yapan Baklan Belediye Başkan Vekili Ali Yapsu, kanser nedeniyle tedavi gördüğü PAÜ Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Merhum Yapsu, Baklan’da düzenlenen törenle son yolduğuna uğurlandı.

 1984-1989 Baklan Belediye Başkanlığı görevini yapan Baklan Belediye Başkan Vekili Ali Yapsu, hayatını kaybetti. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğü pankreas kanseri nedeniyle 74 yaşında hayata veda eden merhum Yapsu için ilk olarak görev yaptığı Baklan Belediyesi’nde tören düzenlendi. Törene; AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Balkan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, belediye personeli, yakınları ve sevenleri katıldı.

Törende konuşan ve merhum Yapsu’nun bir Baklan sevdalısı olduğunun altını çizen AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan; “Bu hizmetleri yapan kıymetli ağabeyimizin bıraktığı hoş sedayı bu gök kubbede ilelebet hep birlikte duyacağız” dedi. Üzücü haberi gece aldığını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Ali Yapsu Abimiz ömrünü hep hizmet etmek için adamış, hep güzelliklerin peşinden koşmuş ve bir dönem de Baklan’da Belediye Başkanlığı yapmış bir kişidir” diye konuştu. Mesai arkadaşını uğurlamanın hüznünü yaşayan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever; şunları aktardı: “uzun yıllar Baklan’da Baklanlıların evlerini yaptı. Yuvalarını ısıttı. Hep insanlığa hizmet etti. bir dönemde hem Almanya’daki hem de Türkiye’deki gelişmişliği ilçesine de yansıtmak için Belediye Başkanı oldu.”

Merhum Yapsu, uzun yıllar görev yaptığı Baklan Belediyesi önündeki töreninin ardından Baklan Merkez Mezarlığı’na götürüldü. Cuma Namazı’nın müteakip kılınan cenaze namazının ardından Baklan Merkez Mezarlığı’na defnedildi. Merhum Yapsu; 3 çocuk babası ve 9 torun sahibiydi.

ARİF ZOR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186