Eski Başkan Dartanel’e son görev

Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle yaşamını yitiren Denizlispor ve Denizli Belediyesi’nin eski başkanlarından olan Ali Dartanel (99), son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Başkan Dartanel’e son görev

Denizlispor ve Denizli Belediyesi’nin eski başkanlarından olan Ali Dartanel (99), yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle yaşamını yitirdi.

Kentte 1968-1973 yılları arasında Denizli Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Dartanel için ilk olarak 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda tören düzenlendi.

Törene; Darfanel’in ailesi ile birlikte Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, eski Denizli Belediye Başkanlarından Ziya Tıkıroğlu, Ali Marım ve belediye çalışanları katıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Ali Dartanel Başkanımız Cumhuriyetle beraber başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetli Menderes’in Denizli’ye gelişine şahitlik yapmıştır. Ayrıca Celal Bayar Cumhurbaşkanımızla siyaseten beraber yürümüş ve Başbakanlık yapmış olan Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel ile de siyaset yapmış. Yani Cumhuriyet döneminden bu güne kadar yaşanan siyasi anlamdaki akışta her zaman yerini almıştır. Tabi ki Denizlimize her yönüyle katkı sağlamış özellikle 1968-1973 yılları arasında o zor şartlarda Denizlimize birçok ilkleri güzellikleri kazandırmıştır. Kendisini tanımaktan ziyadesiyle mutlu oldum ve sohbetiyle, o ağırlığıyla, devlet adamlığıyla gerçekten güzel bir insandı. Allah’ım gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. İlerleyen yaşına rağmen her şeyi detaylı bir şekilde hatırlayarak, bizlere aktardı ve kayıtlara geçti. Onun söylemleri ve hatırası her zaman hem Denizli Büyükşehir Belediyemizde, hem Denizlimizde yaşamaya devam edecektir. Ben öncelikle evlatlarına, torunlarına ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun, Allah’ım rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun diyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan törenin ardından merhum Dartanel’in cenazesi, Yeni Camii'ye getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından merhum Dartanel, Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER