ESKİ MİLLETVEKİLİ MÜFTÜLER, VEFATININ 4'ÜNCÜ YILINDA ANILDI

ESKİ MİLLETVEKİLİ MÜFTÜLER, VEFATININ 4'ÜNCÜ YILINDA ANILDI

Kalp yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybeden, Denizli'den 19. ve 20. dönem TBMM'de görev yapan Mustafa Haluk Müftüler, vefatının 4’üncü yıl dönümünde Mevlid-i Şerif okutularak anıldı.

20 Kasım 2013’te kalp yetmezliğine bağlı olarak 72 yaşında hayata veda eden 19. ve 20. Dönem Denizli Milletvekili olarak TBMM'de görev yapan Mustafa Haluk Müftüler, vefatının 4’üncü yıl dönümünde unutulmadı. Merhum Müftüler adına Saraylar Mahallesi’nde bulunan ‘Müftüler Kağıtçılık’ önünde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Mevlid-i Şerif’e; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, CHP İl Başkanı Teoman Sancar, mahalledeki esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Mevlid-i Şerif’te konuşan Mustafa Haluk Müftüler’in oğlu Faik Müftüler, “babacığımızın 4’üncü ölüm yıldönümü münasebetiyle yemekli mevlit okuttuk. Cenab-ı Allah; ‘her nefis ölümü tadacaktır’ diyor. Hüküm Allah’ın. Bizler de geride kalan evlatlar olarak elimizden gelen hayır ve dua etmektir. İmkan dahilinde bu arastada Mevlid-i Şerif düzenliyoruz. Hayrımızı Allah kabul eder inşallah. Bundan sonra da geride kalanlara bu hasretleri öğretmeye çalışıyoruz ve öğreteceğiz. Bundan sonra elimizden geldiği kadar da hayır ve dua ile anmak gerekiyor. Allah hayrımızı kabul etsin” dedi.

19. ve 20. dönemlerde  DYP ve Anavatan Partisi'nden Denizli milletvekilliği yapan Müftüler, Kurtuluş Savaşı'nda, Denizli'de milli mücadeleyi başlatan Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin torunuydu. Mustafa Haluk Müftüler, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu başkanlığı da yapmıştı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi mezunu olan ve  Denizli Ticaret Odası Başkanlığı da yapan Müftüler, evli ve 2 çocuk babasıydı. 

MEHMET ÜNLER-GAMZE ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193