'ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARINDAN KURTULMAMIZ GEREKİYOR'

'ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARINDAN KURTULMAMIZ GEREKİYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin 24 Haziran 2018’ alındığını açıklamasından ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, ““Türkiye bir geçiş süreci yaşıyor. Bu sürecin bir an önce tamamlanması, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erdoğan'ın deyişiyle eski sistemin hastalıklarından bir an önce kurtulunması gerekiyor” dedi.
AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin 24 Haziran 2018’ alındığını açıklamasından sonra süreç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2023 hedeflerine, 2053 ve 2071 vizyonuna yönelik atılan bir adım olarak verilen kararın Türkiye’ye, milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni eden ve seçimlere katılacak siyasi partilere de başarılar dileyen Özkan; “Türkiye bir geçiş süreci yaşıyor. Bu sürecin bir an önce tamamlanması, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erdoğan'ın deyişiyle eski sistemin hastalıklarından bir an önce kurtulunması gerekiyor. Ülkemizin yararına olan her türlü kararın arkasında olduğumuz, destek verdiğimiz gibi, bundan sonra da milletimizin ülkemizin geleceği için, milletimizin selameti için, başarısı ve huzuru için atılacak her adımın arkasında olmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin içinden geçtiği şartlar, coğrafyamızda yaşanan hareketliliğin erken seçimi zorunlu hale getirdiği bir gerçektir. Türkiye 16 Nisan'daki halk oylaması sonrasında da kısmen yeni bir sistemle yönetilmeye aşamasına girdi. 2019 yılında yapılacak seçimlerde tamamıyla bu sisteme geçeceği için yaşanan süreç kargaşaya sebep olmaktaydı. Sistem karmaşasını ortadan kaldırmak ve tamamen Türkiye'nin milletimiz tarafından 16 Nisan'da kabul edilen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetilmesinin de bir an evvel uygulamaya geçmesi adına bu adımın atılması zaruriyet haline gelmiştir” diye konuştu.

HIZLI YÜRÜMEK İÇİN YENİ SİSTEME HIZLA GEÇİLMELİDİR
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bir an önce geçilmesi gerektiğinden söz eden Özkan, şunları aktardı: “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bir an önce geçilmemiz ülkemiz açısından daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Hem dış meseleler, hem içeride çözüm bekleyen meselelere daha köklü adımlar atılabilmesi, her anlamda yapmış olduğumuz atılımları artırma bakımından faydalı olacağı kesindir. Milli iradeye müracaat, milli irade ile yol almak ülkeye nefes aldırmıştır. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştireceğimiz bu seçimlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili seçimleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Seçim tartışması ülkenin gündeminden çıkarılacak, hızlı bir şekilde hedeflerimize odaklanacağız.”

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER