Esma Hatun Camisi’nin minare külahı yerine takıldı

Denizli'de geçtiğimiz Şubat ayında yaşanan fırtına nedeniyle külahı yıkılan Esma Hatun Camisi’nde tadilat yapıldı. Yapılan 1 aylık çalışmanın ardından camideki minare külahı, yeniden inşa edildi.

Esma Hatun Camisi’nin minare külahı yerine takıldı

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nin Sırakapılar Mahallesi’nde bulunan Esma Hatun Camisi, geçtiğimiz 5 Şubat tarihinde çıkan lodosa dayanamamış ve cami minaresinde bulunan uzun ve dayanıksız külah, devrilmişti.

Yaklaşık 3 ay külahsız kalan camide tadilat işleri başladı. Yapılan 1 aylık çalışmanın ardından camideki minare külahı, yeniden inşa edildi.

Sırakapılar Mahallesi’nde esnaf olan Metin Akaş, minarenin eskisinden daha iyi olduğunu dile getirerek; “Bu minare eskiden daha yüksekti ve rüzgara da dayanıklı değildi. Külahın düşeceği önceden belliydi. Biz hissediyorduk. Rüzgarın şiddetinden dolayı dayanamadı ve yıkıldı. Yapılan külah bence daha hoş, daha güzel duruyor. Mahalle halkı sakinleri olarak memnunuz” ifadelerini kullandı. Mahalle sakinlerinden Yusuf Çolak, “Şiddetli bir rüzgar çıkmıştı. Caminin minaresi düştü. Daha sonra baya bir zaman geçtikten sonra minare eski düzeyine geldi hatta eskisinden daha iyi oldu. Güzel bir minaremiz oldu, mutluyuz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER