ESNAF VE SANATKARLAR ODASI'NDA DEVECİOĞLU DÖNEMİ BAŞLADI

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI'NDA DEVECİOĞLU DÖNEMİ BAŞLADI

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde seçim heyecanı yaşandı. Mevcut Başkan Musa Çelikkol 23 yılın ardından bayrağı Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’na devretti. 

67 oda ve 32 bin üyesi bulunan Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde seçim heyecanı vardı. Zebrano Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula; AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, oda başkanları ve delegeler katıldı. Mevcut Başkan Musa Çelikkol bu seçimde aday olmadı. Yarım asrı Salih Bozbay ve Musa Çelikkol’un başkanlığında geçiren Birlik’te seçime tek adayla gidildi. 501 yönetici delege sandık başına giderek oy kullandı. 1968 yılında göreve başlayan Çelikkol 23 yıllık başkanlık koltuğunu Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’na devretti.
 “İŞLERİNE SİYASETİ KARIŞTIRMASINLAR”
Görevi devralanlara tavsiyelerde bulunan Musa Çelikkol; “Hiç kimseye ayrım yapmasınlar. İşlerine siyaseti karıştırmasınlar. Bütün odaları birlik ve beraberlik içinde ileri götürsünler. Esnaf ve Sanatkarlar Teşkilatıyız. Teşkilatımız hiçbir zaman kötü yollarda görülmemiştir. Darbe zamanlarında dahi bir tane esnaf ve sanatkar karakola bile gitmemiştir” dedi. 
“2023 HEDEFLERİNE KOŞACAĞIZ”
Hem Honaz Belediye Başkanlığını yürüten hem de Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin yeni başkanı olan Turgut Devecioğlu ise yeni hedeflerden söz etti. Başkan Devecioğlu; “Değişen ve gelişen bir dönemdeyiz. Cumhurbaşkanımızın belirttiği 2023 hedeflerine esnaf ve sanatkarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, çalışarak, üreterek, hizmet ederek ilerleyeceğiz. Her sektörden esnaf ve sanatkarlarımızın ürettikleriyle beraber 2023 hedeflerine koşacağız. 32 bin kişilik camia ile birlikte hedefimiz ülkemize katkı sağlamak” diye konuştu. 

 

PINAR ÇANKAYA- OZAN AKAKÇA

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER