'ESNAFIMIZ İÇİN İMKÂNLAR SEFERBER EDİLİYOR'

 'ESNAFIMIZ İÇİN İMKÂNLAR SEFERBER EDİLİYOR'

İstiklal Caddesi esnafını ziyaret eden AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, AK Parti’nin her zaman esnafın yanında yer aldığını belirterek; “Biz esnaf dostu bir iktidarız. Bundan sonra da esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Devletimizin tüm imkânlarını onlar için seferber etmekten geri durmuyoruz” dedi.

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve ilçe teşkilat mensuplarıyla birlikte İstiklal Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret etti, esnafın taleplerini dinledi, görüş alışverişinde bulundu. Çarşı ve pazardaki hareketliliğin ekonominin dinamosu olduğunu belirten AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, bu nedenle iktidar olarak esnafın desteklenmesine büyük önem verdiklerini ifade etti. “Biz Esnaf dostuyuz” diyen Gökbel, “Esnafımızın her zaman yanındayız. Hükümetimiz esnafımız için tüm kurum ve kuruluşları seferber etmekten hiçbir zaman geri durmadı. Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla, destekler veriliyor. Nefes Kredisi adı altında, piyasa koşullarının çok altında faiz oranlarıyla kredi imkânı sağlanarak esnafımızın nefes almasını sağlıyoruz. Bunların yanı sıra KOSGEB’in yeni iş kuran, işletmesini geliştiren girişimcilere çok önemli destekleri var. İşletmesinde istihdam sağlayan personel çalıştıran, ekmek kapısı açan her işletmeye, KOSGEB, İŞKUR başta olmak üzere çeşitli kanallar aracılıyla istihdam desteği gibi değişik can suyu olacak nitelikte destekler veriliyor. AK Parti iktidarları döneminde, esnafımız kalıcı sürekli ve ihtiyaç duyduğu destekleri tüm imkânları ve şartları zorlayarak vermenin gayretinde olduk” dedi.

“ESNAFIMIZIN GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Esnafa sunulan desteklerin beklentilere dönük daha da artırılması hususunda çalışmaların sürdüğünü de belirten Başkan Gökbel; “Biz de çok iyi biliyoruz ki bu destekler tam manasıyla yeterli değil. İnşallah yeni dönemde ülkemizin imkânları ölçüsünde daha güçlü desteklerin önünü açacak ve esnafımızın gücüne güç katmaya devam edeceğiz. Görülen o ki esnafımız yapılanları ve üretilen hizmetleri görüyor, hissediyor ve yaşıyor. Bu tablo ile karşılaşmakta bizleri ziyadesiyle memnun ediyor” diye konuştu.

“YENİ SİSTEMDE DAHA HIZLI KARAR ALINACAK”
Seçimlerden sonra Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemine kavuşacağını, iki başlılığın ve karmaşanın ortadan kalkacağını belirten Gökbel, “Artık Türkiye daha rahat ve kolay yönetilebilir bir hale geliyor. Karar alma ve uygulama mekanizmaları daha hızlı işleyecek. Halkımızın bir kez daha bize teveccüh gösterip, görev vereceğine inancımız tamdır. Allah’ın izniyle yeni sistemin sonuçlarını hızla almaya başlayacağız” şeklinde ifade etti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER