“Esnafın çektiği sıkıntıyı yüreğimin en derininde hissederim”

DRT ekranlarında yayınlanan ‘Ajanda’ programına konuk olan Denizli Terziler, Konfeksiyoncular, Tuhafiyeciler ve Giyim Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Atalay Coza, “Ben esnaflığın içinden gelen bir esnafım. Hangi dalda olursa olsun, inanın ki esnafın çektiği sıkıntıyı yüreğimin en derininde hissederim” dedi.

“Esnafın çektiği sıkıntıyı yüreğimin en derininde hissederim”

Denizli Terziler, Konfeksiyoncular, Tuhafiyeciler ve Giyim Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Atalay Coza, DRT ekranlarında yayınlanan ve Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ‘Ajanda’ programına konuk oldu. Üyelerinin pandemi döneminde yaşadığı sıkıntıları dile getiren Başkan Coza, “Şuan esnaf arkadaşlarımız Kurban Bayramı hazırlıklarını yapmaya başladı. Bayramda inşallah güzel işlerimiz olur.

Bayramın hemen arkasından yurtdışında yaşayan, çalışan arkadaşlarımızın geldiği ağustos ayı var. Düğünler de biraz daha hızlandı. Artık esnaf haziran, temmuz, ağustos, eylülü çok iyi geçirirse, karınca misali yazın çalışıp, kışın beklemede kalacağız. Ben esnaflığın içinden gelen bir esnafım. Hangi dalda olursa olsun inanın ki esnafın çektiği sıkıntıyı yüreğimin en derininde hissederim. Kalbim sızlar ama biz odayız. Odalar ricacı makamdır. Yani bir dilekçeyi alıp, ‘şunu yap’ diyemeyiz, rica edebiliriz. O yüzden bizim konumuza göre karşımızdaki bürokrasi bizim büyüklüğümüze, küçüklüğümüze göre hareket ediyor. Ben sadece burada esnaf adına, esnaf için konuşuyorum. Lütfen yapılacak işlerde, istişarelerde bizim esnafımızı da kâle alarak, onları da çağırarak, yapılacak bir işlemde onların görüşünü alarak yapın” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER