Esnaftan Başkan Doğan’a ‘hibe desteği’ teşekkürü

Eflatun Sokak ve çevresinde esnaflık yapan işletme sahipleri, ‘Esnafa 1200 TL Hibe Desteği’ projesi nedeniyle Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Esnaftan Başkan Doğan’a ‘hibe desteği’ teşekkürü

Eflatun Sokak ve çevresinde esnaflık yapan işletme sahipleri, Merkezefendi Belediyesi’nin iş yeri kapanan ve zor durumda olan esnafa yönelik başlattığı ‘Esnafa 1200 TL Hibe Desteği’ projesi nedeniyle Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulundular. Kafe, pastane ve ızgara salonu işletmecileri, esnafa hibe desteğinin öncülüğünü yaptığı için Başkan Doğan’a minnettar olduklarını belirttiler.1200 TL maddi desteğin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen İşletme sahipleri, başvurularını yaptıklarını belirterek, Başkan Doğan’ın bu destekle birlikte bu süreçte birçok projeye imza attığını dile getirdi.

“Salgın, zincirleme olarak tüm esnafımızı etkiledi”

Pandemiden dolayı esnafın olumsuz etkilendiğini ve zor durumda olduğunu belirten Başkan Doğan, esnafın her zaman yanında olduklarını söyledi. Başkan Doğan, “Maske hayatımızda yokken maskeyle tanıştık. Yıkama, dezenfekte, ilaçlama ile başladık. Sonra gıda kolisi dağıtımımız oldu. İşin ekonomik boyutu giderek arttı. Sizler ve çalışanlarınız pandemiden çok etkilendi. Salgın zincirleme olarak bütün esnafımızı etkiledi. Merkezefendi Belediyesi olarak elimizden gelen desteği yapmaya çalışıyoruz. Artık kendi bütçemiz oranında bir hibe desteğinde bulunmaya karar verdik. Belli iş kolundaki esnaflarımıza 1200 TL hibe desteğimiz oldu. Burada kriter şuydu, 15 ayı aşkın süredir belirli bir zaman aralığında iş yerinin kapalı olması” dedi.

“Zor günleri dayanışmayla geride bırakacağız”

Bu projenin örnek olacağını düşündüklerini söyleyen Başkan Doğan, “İnsanlar artık evlerinden çıkmaya çekinir oldular. Bu anlamda her ne kadar işletmeler açılsa da psikolojik olarak bunu kırmak da biraz zaman alacak. Bütçemiz ölçüsünde ve öncelik olarak da bu pandeminin belirli bir bölümünde zorunlu olarak kapatılan esnafları baz alarak destek verdik. Bu destek umarım bir ihtiyacınızı görür. Örnek olur diye düşündük ve istedik. Önemli olan burada sizin derdinize çare olmak, esnafa dokunmak, şehrimize ve ilçemize bir şey yapmak. Ziyaretiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu zor günleri bir arada, dayanışmayla geride bırakacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER