Esnaftan başkana “Pankartlı Eleştiri”

Denizli’nin Buldan ilçesinde 19.'su başlayan ‘Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali’nde esnaf astıkları pankart ile Belediye yönetimini eleştirdi. Esnaf, ilçenin Alanyazı Meydanı’na ‘Yine de Çaresizler Çarşısı, Kapatıyoruz’ yazılı bir pankart astı.

Esnaftan başkana “Pankartlı Eleştiri”

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; 19. Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali’nde esnafın astığı pankart dikkat çekti.

Festival öncesi Buldan Belediyesi tarafından festival organizasyonu için toplantıya çağrıldıklarını dile getiren esnaflar katıldıkları toplantılarda Yukarı Çarşıya stantların kurulacağı, bölgenin festivalde canlandırılması için dışarıdan gelen esnafların ise bu bölgeye aktarılacağı sözü verilmesine rağmen hiçbir faaliyet gösterilmediğini kaydettiler.

Esnaf, “Her gün işyerimizi açıp, helal yolla ticaret yapıp, vergimizi de ödeyip devletimize her zaman destek oluyoruz. Ancak bu yapılan daha doğrusu yerine getirilmeyen sözlerle bizler adeta cezalandırılıyoruz. Bizim ne suçumuz var? Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yapılan toplantılarda bizlere destek vereceklerini, bu bölgenin ölü kalmasından üzüntü duyduğunu bize defalarca söylemesine rağmen bu yılda değişen hiçbir şey olmadı. Bizler de kendimizi bu pankartla duyurmak istedik. Bu çarşı Çaresizler Çarşısıdır. 'Yine de Çaresizler Çarşısı, kapatıyoruz' diyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER