EV HANIMLIĞINDAN, TEZGAH BAŞINA

EV HANIMLIĞINDAN, TEZGAH BAŞINA

Çameli’de yaşayan Meltem Uğur,  2 sene önce el harçlığıyla aldığı kokulu taş tozu ile süs eşyası yapımına başladı. Ev hanımı olan Uğur, şimdilerde Çameli Pazarı’nda tezgah sahibi oldu. Hedefinin ise, ilerleyen günlerde dükkan açmak olduğunu söyledi.

Çameli İlçesi’nde ikamet eden ev hanımı Meltem Uğur, 3 yıl öncesine kadar bir ailenin bebeğine bakarak geçimini sağlıyordu. Doğum yaptıktan sonra işten ayrılan Uğur, daha sonrasında da kendi bebeğine bakmaya başladı. Bu süre zarfında evde bir boşluğa düşen Uğur, internetten evde neler yapabileceğini araştırdı ve süs eşyası yapımı dikkatini çekti. Bu işe 50 TL’yle başladığını belirten Uğur, “Kokulu dekoratif sabunlar ve kokulu taşlar dikkatimi çekti. Renkli güller, buketler yapmaya başladım. Şimdi bu işten para kazanıyorum. Evime ve aileme katkı sağlıyorum” dedi.

“ÇAMELİ DIŞINA BİLE ÜRÜNLER YOLLAMAYA BAŞLADIM”
Uğur,  yaptığı el işi ürünlerin çevresi ve sosyal medya üzerinden çok beğenilmesi üzerine siparişler almaya başladı. Çameli dışına bile ürünler yolladığını belirten Uğur, kokulu taştan kişiye özel isimlikler, panolar çok çeşitli ürünler yaptığını vurguladı. Uzun süre evde, el emeği ürünler hazırlayarak aile ekonomisine katkı sağladığını aktaran Uğur, “Çocuğum büyüyünce, ‘pazarda tezgâh açabilir miyim?’ diye düşündüm. Hedefim bu kadar büyük değildi. Ama işler güzel gidiyordu. Sonra Çameli Pazarı’nda tezgâh açtım. İlerleyen günlerde hedefim, dükkân açmak" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221