'EVLAT DEDİĞİN BÖYLE OLUR'

'EVLAT DEDİĞİN BÖYLE OLUR'

Denizlili İşadamı Erol Akça; 1 Kasım 2016 yılında vefat eden babası Abdullah Akça’nın 3,5 yıl önce Umre için gittiği Kutsal Topraklarda kendisine ve kardeşlerine vasiyet ettiği sözünü yerine getirdi. Hem de işadamı babası Abdullah Akça’nın 1’inci ölüm yıldönümünde. Ve babasının ölüm yıldönümü törenine katılmama pahasına…

Mart 2014’de eşi Neslihan Akça, çocukları Semra Akça Acar ve Erol Akça ile oğlu Şakir Akça’nın eşi Huriye Akça ile Umre’ye giden ve Kutsal Topraklar’daki ziyareti sırasında evlatlarına; “Bundan sonra bir de Kudüs’ü Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmeniz lazım” vasiyet inde bulunan Abdullah Akça’nın bu sözünü çocuklarından Erol Akça babasının 1’inci ölüm yıldönümünde yerine getirdi. Eşi Serpil Akça ve Kayınvalidesi Zehra Şanlıalp’le birlikte 1 ile 5 Kasım tarihleri arasında Kudüs Gezisi’ne çıkan Denizlili tanınmış işadamı, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akça; rahmetli babasının “mutlaka gitmelisiniz” diye doğrudan işaret ettiği Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı  ziyaret etti. Vasiyetini yerine getirmek için babası Abdullah Akça’nın 1’inci ölüm yıldönümü mevlit törenine dahi katılamayan Erol Akça; ünlü tarihçi yazar Talha Uğurluel’in rehberliğinde 5 gün boyunca Kudüs’ü ve kutsal mekanları tek tek ziyaret etti.

Baba Abdullah Akça’nın 1’inci ölüm yıldönümünde 3,5 yıl önce vasiyet ettiği sözünü tutmak için 1-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Kudüs’e gittiğini söyleyen İşadamı Erol Akça, “babaya vefa” örneği bu kararının öyküsünü şöyle anlattı;  
“2014’ün Mart ayında babamız Abdullah Akça ile birlikte Kutsal topraklara Mekke-Medine’ye Umre Turu’na çıktık. Umre ziyaretimizde annem Neslihan Akça, kardeşim Semra Akça Acar ve Şakir Akça ağabeyimin eşi Huriye Akça da vardı. Burada Peygamberimiz Hazreti Muhammet’in düşmanlarından kurtulmak için saklandığı Hira Dağı’ndaki mağarayı da ziyaret ettik. Buradan dönüşte iniş yolunda rahmetli babam hepimize şöyle bir şey söyledi; ‘Çocuklar dinimizin doğduğu kutsal toprakları ve Peygamberimizin ayak bastığı yerleri tek tek ziyaret ettik. Büyük bir sevaba girdik. Ancak, ben artık gidemem ama; sizlerin gideceği böyle bir yer daha var. Kudüs, Mescid-i Aksa.. Buraya da mutlaka gitmeli ve ziyaret etmelisiniz’ dedi.  İşte babamın benim için bir nevi vasiyeti olan bu sözünü yerine getirmek için 2016 yılının 1 Kasım’ında kaybettiğim babamın ölüm yıldönümünde Kudüs’e Mescid-i Aksa’ya gittim. Denizli’deki 1’inci yıl mevlidine bu nedenle katılamadım. Üzerimden büyük bir yük kalktı.”

Öte yandan Denizlili İşadamı Erol Akça babası Abdullah Akça’nın vasiyetini yerine getirirken, ünlü tarihçi yazar Talha Uğurluel rehberliğinde İsrai’in Telaviv, Yafa ve Kudüs şehirleri ile kutsal mekanlar; Eriha, Lut Gölü, Beytlahm gibi önemli yerleri de ziyaret etme şansı yakaladı.  Erol Akça’ya bu önemli vasiyet ziyaretinde eşi  Serpil Akça ve Kayınvalidesi Zehra Şanlıalp de eşlik etti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER