EVORA DENİZLİ'YE İKİ BÜYÜK ÖDÜL BİRDEN

EVORA DENİZLİ'YE İKİ BÜYÜK ÖDÜL BİRDEN

Denizli Merkez Efendi Belediyesi bünyesinde yaklaşık 8 dönüm arazi üzerine projelendirilen “Denizli Kültür Merkezi projesi” ile “İnsana ve çevreye duyarlı fonksiyonların ve sürdürülebilir mimarinin temel kriter olarak alındığı” Evora Denizli Rezidans; Sign of the City Awards Yarışmasında 2 ödül birden kazandı.

EN BÜYÜK ÖDÜL SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE
Proje geliştirdiği bölgelerin ekonomik ve sosyal gelişiminde katkıda bulunmayı misyon haline getiren Teknik Yapı’nın bu girişimi, Denizli halkının teveccühlerini kazanmasının yanı sıra Türkiye’nin en önemli ödülünü de aldı. Teknik Yapı’nın sosyal sorumluluk çerçevesinde yapımına başladığı Kültür Merkezi, Denizli’nin modern ve prestijli konut ve ticaret alanlarının hemen yanında yer alıyor. Modern bir bakış açısı ile tasarlanan proje, kabuklarla kütlesel geometri tasarıma ve net hatlara sahip. Birden çok fonksiyona aynı anda hizmet edebilen proje, aynı zamanda kompleks bir yapı olarak ele alınarak bütün mekanların birlikte kullanılabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı.

Nüfusu giderek artan Denizli’de önemli bir ihtiyaca çok konforlu ve disiplinli bir şekilde cevap verecek olan Kültür Merkezi, ayrıca çok amaçlı salonda kültürel birçok etkinlik, sinema, tiyatro, konferans, tanıtım, toplantı, seminer, gösteri, konser gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek.

Projede, arazi eğiminden de faydalanılarak 3 farklı ana giriş noktası bulunuyor. Bu sayede 3 salon da birbirinden bağımsız ve aynı anda hizmet verebiliyor. Aynı zamanda, iç mekandaki fonksiyonel bağlantılar sayesinde 3 salon da birlikte kullanılabiliyor.

Projede, 1 adet 500 kişilik tüm gereksinimlere cevap verebilen nikah salonu, 1 adet 703 kişilik tiyatro, konferans, nikah gibi toplantılara hizmet verebilen çok amaçlı salon yer alıyor. Nikah salonu önünde yaklaşık 1000 m²’lik merasim alanı bulunurken. Aynı anda 4 nikah salonu ve çok amaçlı salonlar hizmet verebiliyor. Merkezde ayrıca VIP bölümü, salon, çalışma odaları ile 222’si kapalı, 28’si açık olmak üzere 250 araçlık otopark mevcut. Söz konusu alanları destekleyen kafeteryalar ile bay-bayan mescit yer alıyor.

Toplam 8 dönüm arsa üzerinde yükselen Kültür Merkezi’nin etrafında 3,8 dönümlük alan peyzaja ayrıldı. Projenin 2018’in ilk yarısında bitirilmesi planlanıyor.

‘EN İYİ REZİDANS’ ÖDÜLÜ EVORA REZİDANS’IN
Öte yandan Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı kalitesiyle inşa edilen Evora Denizli projesinde yer alan Evora Rezidans, Sign of the City Awards organizasyonunun “En iyi Rezidans” ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin birbirinden seçkin ve kaliteli rezidans projeleriyle birlikte podyuma çıkan proje, yine Türkiye’nin seçkin müteahhit, akademisyen ve mimarlarından oluşan jürinin oy çokluğuyla bu elit ödüle layık görüldü.  Denizli’deki ilk Emlak Konut GYO projesi olma özelliğine sahip Evora Rezidans’ın tasarımında ve inşaatında LEED kriterlerine uyum sağlanmakta olup, Leed Gold Sertifikası Adayı bir proje olarak öne çıkıyor. Ortak alanların aydınlatılmasında güneş enerjisinden faydalanan, yağmur suyunu biriktiren ve geri dönüştüren sistemlerle donatılan Evora Denizli projesinde enerji kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılması ve sürdürülebilir stratejilere önem veren bir mimari yaklaşımı benimsemesi ayırt edici özellikler arasında yer alıyor. Toplamda 171 adet çeşitli büyüklükte konut ve 18 adet dükkanın yer aldığı Evora Rezidans’da açık yüzme havuzu, güneşlenme terası, havuz, bar,  toplantı odaları, baskı-printer odası, banket mutfağı, sosyal tesis, kapalı yüzme havuzu, bay-bayan sauna ve buhar odası, fitness center, spor ve eğitim odaları, vitamin bar ve kafe, resepsiyon hizmeti, house keeping hizmeti ile 190 araçlık kapalı ve açık otopark yer alıyor.

SOSYALLEŞME VE TEMİZ HAVA
Tüm yaş gruplarına hitap edebilecek sosyal alanlar ile ev sahiplerine ayrıcalıklı yaşam sunan projedeki ticari üniteler günlük ihtiyaçlarının kolayca karşılanması ve sosyalleşme imkanını sunuyor. Ayrıca proje genelini oluşturan yürüyüş parkurları, süs havuzları, göletler ve tabiat parkı açık havanın keyfini yaşama avantajı sunuyor. Lokasyon avantajının yanında Merkezefendi’de kapanmayacak bir doğa manzarasına sahip olan Evora Rezidans, yüksek kot avantajı ile ev sahiplerine her daim temiz hava ve benzersiz bir manzarası sunuyor. Evora Rezidans'ın sunacağı insana ve çevreye duyarlı fonksiyonlar, sürdürülebilir bir mimari temel kriter olarak belirlendi. Barınma, güvenlik, mahremiyet gibi insan için en temel gereksinimler karşılanırken de fonksiyonel, konforlu ve kaliteli yaşam alanlarından ödün verilmedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211