Evteks, anti bakteriyel maske üretti

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan korona virüs, maske kullanımını arttırdı. Korona virüs nedeniyle insanlar maske bulamazken, kurulduğu günden bu yana pek çok ilke imza atan Denizli’nin önemli firmalarından Evteks, üst düzey koruma sağlayan, çok kullanımlı, anti bakteriyel maske üretti.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs, 60’ı aşkın ülkede görüldü. Dünya Sağlık Örgütü, korona virüsü, dünya geneline yayılan salgın hastalıklar için kullanılan ‘pandemik salgın’ olarak ilan etti. Dünyayı saran korona virüsten korunmanın en etkili olarak görülen maske kullanımı, maske fiyatlarını ve kullanımını arttırdı. Kurulduğu günden bu yana pek çok ilke imza atan Denizli’nin önemli firmalarından Evteks firması, 8 yıllık akademik çalışmanın ardından, uluslararası bakteri testlerinden geçen yüzde 100 pamuktan üst düzey koruma sağlayan, çok kullanımlı, anti bakteriyel maske üretti. Kullanılan kumaşın üst düzey bakteri testinden başarıyla geçtiğini belirten Evteks AR-GE ve Üretim Sorumlusu Ali Taner Özyurt ; “ Uluslararası patenti alınan ve ‘Evolution of Cotton’ (EOC) adı verilen kumaştan maske üretiyoruz. Bu ürünü kullanım sırasında yıkayıp tekrar kullanabiliriz. Bize böyle bir rahatlığı var. Bu buluş 8 yıllık akademik bir çalışmanın sonucudur. Biz bunu 3-4 yıldır dış ülke seyahatlerimizde bireysel olarak kullanıyoruz.  Son dönemde görülen korono virüs, maske kullanımı ve talebi artırdı. Biz de firma olarak maskemizi tasarladık. Yüzde 100 pamuk ve kendi değerlerimizden oluşmaktadır. Günlük kullanıma uygun. Dayanıklı ve defalarca kullanılabilir. Bu ürün ergonomik ve fonksiyonel özelliği ile yüzünüzün şeklini alır ve tam tutunma sağlar. Deforme olmaz. Rahatça nefes alabilirsiniz. Tamamen üretiminde kullanılan her madde yerlidir” dedi.

“DENEME OLARAK İNTERNET SATIŞLARIMIZ BAŞLADI”

Talepleri değerlendirdiklerini belirten Özyurt ; “Sağlık Bakanlığı ve gerekli yerlerden izin alındıktan sonra ihracatı yapmayı planlıyoruz. Maske piyasasında dünyada bilgi kirliliği var. Bizim amacımız bu ürünü ülkemize ve dünyaya tanıtmak. Hiçbir maske virüse karşı etkili değildir. Bizim de böyle bir iddiamız yoktur. Biz bu maskelerle daha rahat solunum daha temiz solunum sağlamak istiyoruz. Diğer piyasada ki maskelere göre daha uzun süre kullanabiliriz. Bu maskeyle kullan at olmayacak. Deneme olarak internet satışlarımız başladı. Gerekli izinler alındıktan sonra ihracata başlayacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211