FABER MERMER'E OKTAY KAYNARCA DOPİNGİ

FABER MERMER'E OKTAY KAYNARCA DOPİNGİ

Ünlü Oyuncu Oktay Kaynarca, 24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı’nda Denizli’yi temsil eden FABER Doğaltaş Mermer’in konuğu oldu.  

24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı, 28 Mart’ta kapılarını ziyaretçilere açtı. 31 Mart tarihine kadar açık olacak olan fuar, Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar alanı olan Fuar İzmir’de ziyaretçilerini ağırlıyor. Marble 2018 24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı’nda Denizli’den 71 firma stant açtı.

Marble 2018’e Denizli’den katılan FABER Doğaltaş Mermer, fuarın birinci gününde önemli bir konuğu ağırladı. 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin başrol oyuncusu Oktay Kaynarca, FABER Doğaltaş Mermer standına misafir oldu.

Fuar hakkında açıklama yapan FABER Doğaltaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Cinkaya şunları söyledi: “Aralık vermeden 24 senedir katıldığımız bir fuar. Verimli bir fuar ve ciddi bütçeler ayrılıyor. Dünyadaki ekonomik krizlere ve savaşlara bakıldığında sektörde bir kan kaybı yaşanıyor. ‘Çok iyi işler yapıyoruz’ desek çok yanlış konuşmuş oluruz. Gerçekçi konuşmak gerekiyor. Ayağımızı yorgana göre uzatmak lazım. Bununla bir takım çalışmalar yapılıyor. Umut ediyorum ki mermer ve doğaltaş sektöründe yeni düzenlemelerle o eski şaşalı günlerine kavuşur diye düşünüyorum. Şanslı olan kişiler ulaştırıyor. Şu an ulaşamayan bir çok firmamız var. Bunlar da dernek olarak kesin bir dille dosya halinde raporlarla sunuyoruz. Şu ana kadar herhangi bir olumlu gelişme yok. Özellikle maden ocakları olan işletmelerimizin ciddi anlamda Ankara’da süreçle ilgili sıkıntıları var. Bizim sektörümüz ağır bir sektör. Çok uzun süreler gerekiyor. Bir taşın mamul hale dönmesi, piyasaya sunulması, ihracata ve dünya pazarına sunulması; 4-5 sene gibi uzun bir süreçten geçiyor. O yüzden bizim sıkıntılarımızın biraz daha erkene çekilmesi gerekiyor.”

TOLGA ALP DÜZGÖREN-ARİF ZOR-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER