Facebook İstasyon’a Pamukkale Belediyesi desteği

Pamukkale Belediyesi, Anadolu’da kurulacak olan ilk Facebook İstasyon’a destek veriyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile Sınırlarını Aşan Türkiye Programı kapsamında hayata geçirilen Facebook İstasyonu, Pamukkale Kültür Merkezi’nde açılacak.

Facebook İstasyon’a Pamukkale Belediyesi desteği

Pamukkale Belediyesi, İstanbul’dan sonra Anadolu’da açılacak olan ilk Facebook İstasyon’a büyük destek veriyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile Sınırlarını Aşan Türkiye Programı kapsamında hayata geçirilen ve ilki İstanbul’da oluşturulan Facebook İstasyon’un Denizli’de kurulacak 2’ncisinin yeri belli oldu. Belediye Başkanı Avni Örki, konuyla ilgili Denizli’ye gelen heyeti makamında ağırladı. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan ve Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve beraberindeki heyet ziyarette hazır bulundu.

“PAMUKKALE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gerçekleşen ziyarette konuşan DTO Başkanı Erdoğan, Ağustos ayında temeli atılan Facebook İstasyon konusunda kısa sürede önemli adımlar atıldığını ifade ederek, “Bu proje çok önemli. Denizli Ticaret Odası ve Habitat ile birlikte Pamukkale Belediyesi de bu proje için el ele verdi. Denizlili vatandaşlarımıza büyük katkı sağlayacağını inandığımız bu projeye desteklerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum. El ele vererek Denizli için önemli çalışmalar imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

“BİZİM HAYAL ETTİĞİMİZ BİR PROJEYDİ”

Seçimden önce projelerin hazırlandığında bu konuyla ilgili çalışmalarının olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu konu bizim hayal ettiğimiz bir projeydi” dedi. Denizli’nin sanayi kenti olduğuna vurgu yapan Başkan Örki, “Denizli üreten bir kent. İhracatta ilk 10’da. Bu konuda Pamukkale de önemli bir yere sahip. Biz ticaretimiz ile teknolojiyi daha sıkı şekilde buluşturmalıyız. Bu sayede farklı pazarlara ulaşmalıyız. Pamukkale Belediyesi olarak çorbada tuzumuz olsun istedik. Seçimden önce de bu konuyu hep dillendirdik. Projelerimizi hazırlarken Habitat ile iş birliği yaptık. Seçimlerden önce dile getirdiğimiz projemiz hem Habitat hem de Denizli Ticaret Odası ile birlikte hayata geçmiş olacak. Biz Pamukkale Belediyesi olarak her kesimimizle olduğu gibi sanayi kuruluşlarıyla da iş birliği içindeyiz” diye konuştu.

HEYET, PAMUKKALE KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Ziyaret sonunda heyet Başkan Örki ile birlikte Facebook İstasyon’un kurulacağı Bağbaşı’ndaki Pamukkale Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Pamukkale Belediyesi’nin destekleriyle hayat bulacak olan Facebook İstasyon’dan, başta üniversite ve lise öğrencileri olmak üzere herkes faydalanabilecek. Toplam 650 metrekare kapalı alanda kurulacak olan Facebook İstasyon’da eğitimler ile etkinlikler, Facebook ile proje ortakları tarafından düzenlenecek. Tüm aktiviteler, ücretsiz olurken, İstasyon kendi etkinliklerini düzenlemek isteyenlere de, içerik doğrultusunda imkan tanıyacak.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER