FAHRİ BALKANAY UNUTULMADI

FAHRİ BALKANAY UNUTULMADI

Mimar Arif Balkanay, 19 Temmuz 2017’de vefat eden babası Fahri Balkanay adına Mevlid-i şerif okuttu. CHP’li dostları Balkanay ailesini yalnız bırakmadı.

Mimar Arif Balkanay, 19 Temmuz 2017’de vefat eden babası Fahri Balkanay adına Mevlid-i şerif okuttu. Şirinköy’deki baba evinde düzenlenen mevlide; CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, CHP İl Başkanı Teoman Sancar, CHP Eski Milletvekili Adnan Keskin, CHP Denizli Kadın Kolları Başkanı Sündüs Başsorgun, partililer ve davetliler katıldı. Mimar Arif Balkanay; “Babamız bizim sadece aile büyüğümüz değildi. Her şeyden önce insandı. 93 yıllık yaşamında daha iyi bir Türkiye için mücadele verdi. Bizler onun izinden yürümeye çalışacağız. Onun anısına mevlid düzenledik. Sağ olsun partili dostlarımız, mahalleliler ve yakınlarımız bizleri yalnız bırakmadı” dedi.

“ÇOK DEĞERLİ BİR BÜYÜĞÜMÜ KAYBETTİM”

Mimar Arif Balkanay’ın eşi İnşaat Mühendisi Ayşe Balkanay; “Ben de çok değerli bir büyüğümü kaybettim. Bu sene büyük kayıplar verdiğimiz bir sene. Umarım Türkiye çok daha iyi yerlerde olur da onların emekleri boşa gitmez” diye konuştu.

“FAHRİ AMCAYA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı ise şunları aktardı: “Bu aileye çok şey borçluyuz. Hem Cumhuriyet tarihinde, hem dost olarak hem de meslektaş olarak çok şey borçluyuz. Göreve başladığımdan beri hep yanımda oldular. Dost böyle günlerde lazım. Düğünde, doğumda, ölümde… ‘ Amca’ diyorum ben ona. Daha geçen seçimde kahvede birlikteydik. Onu sevgiyle ve minnetle anıyorum. O yattıkça Allah evlatlarına , torunlarına ömür versin. Allah rahmet eylesin.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER