Fahri Trafik Müfettişliği’nde “Mobil Uygulama”

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ‘Fahri Trafik Müfettişleri Bilgilendirme Toplantısı’ bu yıl da Polis Evi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda; Denizli’deki 480 fahri trafik müfettişine 16 Temmuz’da başlayan ‘mobil uygulama’ hakkında bilgiler verildi.

Fahri Trafik Müfettişliği’nde “Mobil Uygulama”

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ‘Fahri Trafik Müfettişleri Bilgilendirme Toplantısı’ bu yıl da gerçekleştirildi. Polis Evi’nde yapılan toplantıya; Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, kurum müdürleri ve fahri trafik müfettişleri katıldı. Denizli’deki 480 fahri trafik müfettişine toplantıda görev ve sorumlulukları ile yeni gelişmeler hakkında bilgiler verildi. Toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir; “Emniyet Teşkilatı olarak her zaman yanınızdayız. Olmaya da devam edeceğiz. Denizli’nin sokaklarında trafik seyrinin daha da güvenli olmasını sağlayacağınıza gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ MOBİL UYGULAMA İLE CEZA YAZACAK”

16 Temmuz’da başlayan ‘mobil uygulama’ hakkında fahri trafik müfettişlerini bilgilendiren Trafik Denetleme Şube Müdürü Mithat Tüzüner; “Yeni uygulama ile artık fahri trafik müfettişleri cep telefonu üzerinden ceza yazabilecekler. Araçların kural ihlallerini uygulama aracılığıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderecekler. Zaten sistem otomatik olarak oraya yönlendiriyor. Emniyet Genel Müdürlüğü de POLNET üzerinden illere gönderiyor. İllerde de onlar cezaya çevriliyor. Kural ihlali tespit tutanakları uygulaması da halen devam etmekte” dedi. Öte yandan fahri trafik müfettişi olmak isteyenler için başvuru sürecinin devam ettiği ve 23 Ağustos’a kadar başvuru süreci devam edeceği bildirildi. Başvuru yapacakların, Denizli Valiliği’ne dilekçe ile başvuru yapabileceğinin altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER