Fatih Mahallesi’nde üstyapı çalışmaları tamam

Pamukkale Belediyesi, altyapı çalışmaları biten mahallelerde üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Fatih Mahallesi’ndeki 19 sokakta yapılan çalışmalar tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Fatih Mahallesi’nde üstyapı çalışmaları tamam

Pamukkale Belediyesi ilçede yaşayan vatandaşların hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Yaklaşık 16 bin kişinin yaşadığı Fatih Mahallesi’nde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra Pamukkale Belediyesi tarafından üstyapı çalışmalarına geçildi. 19 sokağı kapsayan çalışmalar kısa sürede tamamlanarak, vatandaşların kullanımına sunuldu. Bu sokaklarda Pamukkale Belediyesi ekipleri tarafından 45 bin metrekare beton kilit parke taşı döşemesi yapıldı. Bu çalışmalarla birlikte Fatih Mahallesi’nde üstyapısı olmayan sokak kalmamış oldu.

Vatandaşlar çok mutlu

Pamukkale Belediyesi’nin üstyapı çalışmalarını tamamladığı Fatih Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, yapılan hizmetten dolayı çok mutlu. Mahalle sakinlerinden Ramazan Çetinkaya ve Ali İhsan Yaşar ile mahalle esnaflarından Sami Dağ, önceden toz ve çamur nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Evlerinin önüne kadar taş döşendiğini ifade eden Çetinkaya, Yaşar ve Dağ, üstyapı çalışmalarının mahalleye değer kattığını belirttiler. Fatih Mahalle Muhtarı Ramazan Yerli ise “Daha önce yapılan çalışmalardan sonra kalan sokaklarımız vardı. Önce Büyükşehir Belediyesi altyapıyı tamamladı, ardından Pamukkale Belediyesi de üstyapı çalışmalarını yaptı. Daha önce sokaklarımız hem dar hem de kötü idi. Yapılan bu çalışmalardan sonra sokaklarımız çok daha güzel oldu. Mahallede yaşayan vatandaşlarım adına Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve ekibine çok teşekkür ederim. Allah kendilerinden razı olsun” diye konuştu.

“45 bin metrekare beton kilit parke taşı döşendi”

İlçede yaşayan vatandaşların mutluluğunun önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkalemizde Denizli Büyükşehir Belediyemiz altyapı çalışmaları yapıyor. Bu mahallelerden biri de Fatih Mahallesi idi. Yapılan altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra ekiplerimiz Fatih’te üstyapı çalışmalarına başladı. Burada üstyapısı yapılmayan 19 sokakta hızlı bir şekilde çalışarak 45 bin metrekare beton kilit parke taşı döşendi. Bu mahallemizde üstyapısı olmayan sokağımız kalmadı. Bu mahallede oturan vatandaşlarımıza bu hizmetimiz hayırlı olsun. Çalışmalarımız Deliktaş, Aktepe, Karşıyaka Mahallelerimizde devam ediyor. Amacımız altyapısı tamamlanan mahallelerde mümkün olan en kısa sürede üstyapı çalışmalarını yapıp halkımızın hizmetine sunmak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER