FATİH’TE BÜYÜK DEĞİŞİM

İlçeyi daha da güzelleştirmek ve ilçe halkının hak ettiği şekilde geleceğe dönük kaliteli projeleri hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, en çok sokağı bulunan Fatih Mahallesi’ndeki üstyapı çalışmalarında 8. etabı tamamladı. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “13 etap şekilde planladığımız çalışmalarımızda 8.etap bitti. 9. etaptaki sokaklarımızda çalışmalar başladı” dedi.

Sadece sosyal belediyecilikte değil, rutin belediyecilik işlerini de en kaliteli şekilde yerine getiren Pamukkale Belediyesi, ilçe halkının hak ettiği en güzel ilçeyi oluşturmak için tüm hızıyla çalışıyor. Pamukkale Belediyesi’nin geçtiğimiz Kasım ayında başlatılan ve 2018 yılının sonunda bitirilmesi hedeflenen üst yapı atağındaki mahallelerden olan Fatih Mahallesi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor. Toplamda 13 etaptan oluşan çalışmaların 8 etabı tamamlandı. Yaklaşık 17 bine yakın nüfusu sahip olan Fatih Mahallesi’nde yapılan üstyapı çalışmaları kapsamında yaklaşık 30 kilometrelik alan içerisinde bulunan 187 sokakta; 300 bin metrekare beton parke taşı, 42 bin metre beton bordür ve 48 bin metrekare asfalt yol imalatı yapılması planlanıyor. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda yüzde 65 oranına gelindi.

“HEDEFİMİZ PLANLANAN ZAMANDAN DAHA KISA SÜREDE BİTİRMEK”
İlçeyi daha yaşanabilir hale getirmek adına gerçekleştirdikleri çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Fatih mahallesinde bugüne kadar 35 bin metrekare kaldırım parke, 95 bin metrekare yol parke, 31 bin metre beton bordür,  19 bin 500 metreküp beton imalatı yaptık. Toplamda 2 bin 400 metre yani 21 bin metrekare asfalt imalatı yaptık. Üstyapı atağımızın yaklaşık 25 milyon TL’lik bir bölümünü Fatih Mahallemize ayırdık. Fatih sokağı en çok olan mahallerimizden biri. Toplamda 187 sokağımız var. İncilipınar ve Deliktaş’taki üstyapı çalışmalarımızda olduğu gibi burada da etap etap ilerliyoruz. Mahalle halkımızı muhtarlarımız aracılığıyla sürekli bilgilendiriyor. Sık sık da bizzat kendim çalışmaları yerinde inceleyerek, vatandaşlarımızın taleplerini dinliyorum. Sorunlu yer varsa bizzat yine kendim giderek ilgileniyorum. Amacımız, bu süreçte mahalle sakinlerimizin en az sıkıntıyı yaşaması. Hiçbir sokağı atlamadan, vatandaşlarımızı mağdur etmeden belirli bir program dahilinde, etap etap çalışmalarımız sürüyor. 13 etaptan, 8 etap bitti. Hedefimiz, planlanan süreden daha da kısa sürede çalışmalarımızı tamamlamak” dedi.

“BU FARKI PAMUKKALE BELEDİYESİ İLE YAŞIYORUZ”
Mahallelerinde üstyapı çalışmalarının planlandığı gibi etap etap ilerlediğini belirten Fatih Mahalle Muhtarı Ramazan Yerli, “Fatih Mahallemizde başlatılan üstyapı çalışmaları için Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyorum. Mahallemizde çalışmalarımız hızla sürüyor. Her yeni doğum sancılı olabiliyor ama sonu güzel oluyor. Fatih’te şimdi toz olabilir sokaklarımızda, ama sonunda gerçekten çok güzel olacak. Bu güzelliği biten sokaklarımızda da görüyoruz” dedi. Pamukkale Belediyesi’nin Fatih Mahallesi’nde devam eden üstyapı çalışmalarını değerlendiren mahalle sakinleri, çalışmalardan memnun olduklarını söyleyerek, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ettiler. Mahalle sakinlerinden Hüseyin Ercan, Tayfun Kazak ve Yıldıray Karakaya, Fatih Mahallesindeki üstyapı çalışmalarından memnun olduklarını ifade etti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER