FATMA VE OĞUZHAN AYGÖREN'İN NİKAHINA 17 KİŞİ ŞAHİT OLDU

FATMA VE OĞUZHAN AYGÖREN'İN NİKAHINA 17 KİŞİ ŞAHİT OLDU

Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Aygören’in oğlu Oğuzhan Aygören, Fatma Turan’la Anemon Otel’de yapılan rüya gibi düğünle dünya evine girdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Aygören'in oğlu Oğuzhan Aygören’in düğününde nikah şahidi oldu.

Ali ve Nursel Aygören'in oğlu Boğaziçi Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olan Oğuzhan Aygören ile Nadire ve Ömer Turan'ın kızı Konya İli’ndeki Şakiroğlu Tarım Şirketi’nde İş Geliştirme Müdürü olan Fatma Turan'ın nikah töreninde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli Valisi Hasan Karahan, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, AK Parti Denizli Milletvekilleri Dr. Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cavit Özkan, AK Parti önceki dönem Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Prof. Dr. Caner Taslaman, Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Prof. Dr. Akgiray, Mehmet Turan, Sinem Tuncer Çimen, Mesut Aygören şahit olurken, nikahı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıydı.

Fatma ve Oğuzhan çiftinin nikahın kıyılmasının ardından, evlilik cüzdanı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verildi. Cüzdanı çiçeği burnundaki gelin Fatma Aygören’e veren Bakan Soylu, "Allah nazardan korusun inşallah. Güzel ve uzun bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Mevlana evliliği tarif ederken Hazreti Peygamberin yolu olarak tarif etmiş. Birbiriniz muhakkak çok seveceksiniz ve birbirinize de saygıyı ihmal etmeyeceksiniz. Ama bizim size bir tavsiyemiz var. Birbirinizi sevdiğiniz kadar, hane içerisinde gösterdiğiniz sevgi kadar sizi bugüne getiren, dualarla size bakan ve büyütürken de hep arkanızdan dua okuyan anne ve babalarınızı birbirinizden ne olursunuz fazla sevin. Eğer severseniz evinizde bereket eksik olmaz. Ülkesini ve vatanını seven güzel çocuklar yetiştirin. ve herkes sizin evliliğinizi örnek göstersin" dedi. Aygören ve Turan Aileleri’nin mutlu gününe katılan yakınları, dostları ve akrabaları gecenin ilerleyen saatine kadar eğlendi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER