“Festivalle, turistin ilgisi Pamukkale’ye daha çok çekilmeli”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ndeki beyaz cennet Pamukkale’nin turizmden daha çok pay alması için düzenlenecek ‘Pamukkale Festivali’yle yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin daha fazla çekilmesi gerektiğini söyledi.

“Festivalle, turistin ilgisi Pamukkale’ye daha çok çekilmeli”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ‘Turizm haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Pandemi yasakları nedeniyle geride kalan iki yılda turizm sektöründe istenilen seviyelere ulaşılmadığını ifade eden Baş kan Yılmaz, bu yıl da turizm sezonunun Ukrayna – Rus Savaşı’nın gölgesinde açıldığını söyledi. Çok büyük bir organizasyon ve programla yapılacak ‘Pamukkale Festivali’yle yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin daha fazla UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ndeki beyaz cennet Pamukkale’ye çekilmesi gerektiğini anlatan Başkan Yılmaz, “Şifalı suyu, beyaz travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti’yle birlikte yılda 2 milyondan fazla yerli ve yabancı turisti ağırlayan Pamukkale, ilimiz için olduğu kadar ülkemiz içinde çok önemli bir turizm merkezidir. Dünyaca ünlü elimizde böyle bir güzellik varken, bacasız sanayi turizmden daha çok pay almamız gerekir. Bunun içinde Pamukkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan geniş katılımlı bir festival düzenlenmesi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin daha çok çekilmesinin zamanı gelmiştir” dedi.

“TÜRKİYEMİZ, TURİZM CENNETİ BİR ÜLKEDİR”

‘Bacasız sanayi’ olarak nitelendirilen turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir bir şekilde gelişmesinde planlamanın ve pazarlama faaliyetlerinin önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Turizm, ülkelerin kalkınmasında ve kültürel arası etkileşimde önemli bir sektördür. Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip, doğası, iklimi, görülmeye ve gezilmeye değer yöreleri ile Türkiyemiz, turizm cenneti bir ülkedir. Dünya genelinde yaşanan korona virüs salgınından büyük ölçüde etkilenen sektörlerin başında gelen turizmin, salgının yavaşlaması ve bitimi ile birlikte tekrar eski canlılığına kavuşacağından hiç şüphemiz yoktur. Fakat burada önemli olan ülkemiz turizmini yılın geneline yaymak, çeşitliliğini artırmak, sunumunu iyi yapmak ve sunulan hizmetin kalitesini artırmaktır. Ayrıca rekabet edilebilirliği de göz önünde bulundurarak, sunduğunuz üründen müşteri memnuniyetinin sağlanmasının turizmde sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıdığını unutmamak gerekir. Yenidünya düzeninde ihtiyaçları iyi belirlemek, geleceğe yönelik planlar yapmak, sürekli araştırmak ve sahip olunan ürün ve bilgiyi fırsata çevirmek, turizmin bugünkü yapısında olmazsa olmazlar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ben bu vesileyle tüm turizmcilerin ve sektör çalışanlarının 46’ncı ‘Turizm Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER