FETÖ'CÜLERİN DAVASI İÇİN SALON ARANIYOR

FETÖ'CÜLERİN DAVASI İÇİN SALON ARANIYOR

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli’de yürütülen FETÖ/PDY operasyonları hakkında bilgi verdi ve Denizli’deki davaların savcılık tarafından belirlenen büyük salonlarda yapılacağını açıkladı.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol, yönetim kurulu üyeleri ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteciler tarafından karşılanan Vali Ahmet Altıparmak, İlyas Haytan Toplantı salonunda gazetecilere, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Denizli’de yürütülen FETÖ/PDY soruşturması hakkında bilgi verdi.

‘FETÖ’YE BULAŞMAYANLAR GÖREVLERİNE DÖNÜYOR’

Denizli’de yürütülen soruşturma kapsamında 1500’e yakın şüpheli hakkında işlem yapıldığını ve mağdur olduğunu düşünen kamu personeli yapılan incelemelerin ardından görevlerine dönmeye başladığını belirten Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, “Operasyonlar büyük titizlikle sürdürülüyor. Bunun yanında kurulan komisyon ile FETÖ mağduru olduğunu düşünen ve görevinden alınan kamu personelli kişilerinde dilekçelerini alıyor ve inceliyoruz. Gerçekten bağlantısı olmayanlar görevlerine dönmeye başladı. Delili ispatı yüksek olanlar görevine geri dönecek ama gerçekten içinde olanlarda cezasını çekecek” dedi.

MAHKEMELER İÇİN SALON ARANIYOR

Denizli’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu bulunanların yargılanması için savcılık tarafından salon bakıldığını açıklayan Vali Altıparmak, “Şuanda Kocabaş Cezaevinde kapasite anlamında bir sıkıntı yok. Darbe ile ilgili olarak tutuklu olanların yargılanacağı salonların arayışı sürüyor. Savcılığımız mahkemelerin yapılacağı 3 tane salon inceledi ve yakın zamanda bu yerlerden birinde karar kılarak bizlere müracaat edecek. Bizlerde belirlenen salonun tahsisini yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER